banner3088

Işıklar: “Mübarek dinimiz de, kutsal bayrağımız da, en büyük bayramımız da bizim..!

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivrilileri Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Cuma namazı çıkışında Türk Bayrağı hediye ederek davet etti. 69 camide, 40 bin adet Türk Bayrağı dağıtıldı.

Işıklar: “Mübarek dinimiz de, kutsal bayrağımız da, en büyük bayramımız da bizim..!

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhuriyetin 95. Kuruluş yıldönümü kutlamalarına Silivrilileri bayrak ile davet etti. Cuma günü, Cuma namazı sonrası ilçe genelindeki tüm camilerin avlusunda eş zamanlı olarak bayrak dağıttıran Başkan Işıklar, dağıtıma bizzat katılarak cumhuriyet kutlamalarına davet çıkarttı. Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve belediye personeli eşliğinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı arifesinde evlere ve dükkânlara asılmak üzere toplam 69 camide, 40 bin adet Türk Bayrağı vatandaşlara hediye edildi.

IŞIKLAR DAVET ÇIKARTTI

Cuma namazı çıkışında bayrak dağıtan Başkan Işıklar: “Cumhuriyet hepimizin şemsiyesi, milliyetçilik hepimizin, bayrak hepimizin, din hepimizin. Bu beraberlik, bütünlük içinde ne bu bayrak iner, ne de bu ezan diner! Buna kimsenin gücü yetmeyecektir. Mübarek dinimiz de, kutsal bayrağımız da, en büyük bayramımız da bizim..! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza yaklaştığımız bugünlerde, şanlı bayrağımızı ilçemizin her yerinde dalgalandıralım istedik. Hemşerilerimi bayrağımıza ve cumhuriyetimize sahip çıkmaya, kutlamalarımıza bekliyorum” dedi.

ÖNCE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ SONRA KONSER

Kutlamalar, 29 Ekim Pazartesi Günü 19.30’da Silivri Belediyesi önünde Cumhuriyet Korteji ile başlayacak. Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek yürüyüşte bayraklarla ve söylenen marşlarla cumhuriyet coşkusu hep bir ağızdan dile getirilecek. Kortejde metrelerce uzunlukta olan dev Türk Bayrağı açılacak ve yürüyüş sonunda sevilen pop müzik sanatçısı Özgün’ün konseri ile devam edecek. Cumhuriyet kutlaması havai fişek gösterisi ile sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 17:58
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196