banner2836

Işıklar'dan Cemevi sözü

Alevi Kültür Derneği Silivri Şubesi’ne ziyarette bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ilçede Cemevi yapılması ile ilgili devam eden süreç hakkında bilgi verdi.

Işıklar'dan Cemevi sözü

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Alevi Kültür Derneği Silivri Şubesi’ni ziyarette bulunarak dernek yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi. Cemevi yapılması yönünde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Işıklar, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nın askı süreci tamamlandığında, Silivri’de Cemevi için ayrılan alanın kendilerine tahsisinin yapılacağını belirtti. Işıklar’a gerçekleştirdiği ziyarette CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri Süheyl Kırkıcı ve Nazif Konuk ile Planlama Biriminden Sorumlu Başkan Koordinatörü Mehmet Has da eşlik etti.

Başkan Işıklar, kültürel kimliğinin tanıtılması, ilçeye bir Cemevi kazandırılması konusunda kamuoyu yaratan tüm dernek üyeleri, basın mensuplarına ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederek; “Alevilik inancı belli bir himaye altında ve yok sayılmaya çalışılıyor. Biz ilçemizde bu anlayışla da özgürce ibadet edilmesi ile ilgili elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak da bütün irademizi ortaya koyduk. İmar planlarında Cemevi ihtiyacını karşılayacak alan ayrılmış olup, 18. madde imar uygulanması tamamlandığında Cemevi için ayrılan alanın tahsisi yapılarak inşaat başlatılacaktır. Bu kültürel kimliğin tanıtılması adına Cemevi’nin ilçemize gelmesi için kamuoyu oluşturan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Işıklar’ın konuşmasının ardından Silivri Belediyesi Planlama Biriminden Sorumlu Başkan Koordinatörü Mehmet Has ve CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı Cemevi’nin hukuksal ve planlama süreci hakkında bilgi verdi.

Alevi Kültür Derneği Silivri Şube Başkanı Tamam Köroğlu, Başkan Işıklar’a teşekkür ederek, ilçeye Cemevi kazandırılması konusunda ellerinden gelen tüm destek ve çabayı göstereceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2251