banner3088

İşyerini su bastı ! Kara kara düşünüyor

Silivri’de öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış, araç trafiğini olumsuz etkilerken birçok ev ve işyerine de su baskınlarına sebep oldu.

Silivri Yeni mahalle Varnalı caddesi üzerinde plastik ambalaj makinaları imalatı yapan işyeri de sağanak yağıştan en fazla etkilenen işletme oldu. İşyerinde bulunan tüm teçhizatın sular altına kaldığı işletme sahibi 10 gün sonra yurt dışına göndermeyi planladığı makinayı nasıl göndereceğini düşünüyor.

İşletme sahiplerinden Fikret Türker “Biz burada makine imalatı yapıyoruz. Yarım saatlik yağış sonrasında işyerimiz bu hale geldi.10 gün sonra Çek Cumhuriyeti’ne makine gönderecektik, şu vaziyette gönderemeyeceğiz. İşletmemizde hiçbir şeye elimizi süremiyoruz. Yağış esnasında çoluk çocuk geldik kurtarabildiğimizi kurtardık ancak büyük makinalar kaldı. Komple elektrik aksamımız gitmiş durumda, makinalarımız ne halde onu da bilemiyoruz. Hasarımızı tespit etmek 10 günümüzü bulacak. Nereyi aradıysak bayram ve Pazar dolayısıyla kapalı, elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 18:57
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196