banner2836

Kent Konseyi çözüm üretiyor

İlçe sakinlerinin kent yönetimine aktif katılımlarını sağlamak, kentli olma ve kentlilik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirildiği Silivri Belediyesi Mahalle Konseyleri, mahallenin eksik ve sorunlarını tartışarak, çözüm yolları üretiyor.

Kent Konseyi çözüm üretiyor

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın her fırsatta dile getirdiği ‘birlikte yönetelim’ söyleminden yola çıkarak hayata geçirilen Mahalle Konseyleri, çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle ölçeğinde bir araya gelen konsey üyeleriyle öncelikleri belirlemek, mahalle halkıyla birlikte eylem planları hazırlamak, çocukların, gençlerin, kadınların ve engellilerin aktif katılımlarını sağlamak, kentli olma ve kentlilik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapmak için kurulan Silivri Belediyesi Mahalle Konseylerinde, halkın belediye hizmetlerine katılım sağlaması amaçlanıyor. Selimpaşa, Kavaklı, Ortaköy, Büyükçavuşlu, Çanta, Değirmenköy ve Gümüşyaka Mahallelerinde kurulan Mahalle Konseyleri’nde mahallenin eksik ve sorunlarını tartışılarak, çözüm yolları üretiliyor.

 

IŞIKLAR KONSEY TOPLANTISINA KATILDI

Selimpaşa Mahalle Konseyi toplantısına katılan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Devraldığımız belediyeler arasında mevcut yapı olarak en derli toplu ve eksiksiz olan mahallemiz burasıydı. Birleşmeden doğan ciddi bir işgücüyle karşılaştık ve bunu çok kısa bir sürede tamamlayarak beldelerin ilçemizle entegrasyonunu sağladık. Tüm mahallelerimizde kent dokusuna uygun olarak yol ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Selimpaşa’da da en çok ihtiyaç duyulan çalışma meydan düzenlemesiydi. Eski belediye binasını da kaldırarak, ilçe merkezinde Fevzi Çakmak Caddesi’nde hayata geçirdiğimiz yol düzenleme çalışmamızın bir benzerini de burada gerçekleştirmek istiyoruz. Ayrıca Selimpaşa’da Pazar Yeri projemiz var. Gümüşyaka’da hayata geçirdiğimiz Kapalı Pazar Yeri’nin bir benzerini de Selimpaşa’ya yaparak, sağlıklı ve modern bir alışveriş ortamı oluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Mahallede yapılması düşünülen projeler hakkında Mahalle Konseyi Üyelerinin de fikirlerini alan Başkan Işıklar, talep ve eksikleri de tek tek not aldı. Silivri Belediyesi Mahalle Konseyi Temsilcisi Muharrem Aydoğan, Fen İşleri Müdürü Hasan Solak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Meral Türkmen ile Strateji Geliştirme Müdürlüğü personeli Murat Onkardeşler’in de katıldığı Konsey Toplantıları, tüm mahallelerde her ay düzenli olarak gerçekleştiriliyor.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2252