banner3088

Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlandı

Silivri Belediyesi ekipleri, Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli olarak belirlenen ve yıkım kararı verilen yapıların yıkım işlemlerini hızlandırdı.

Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlandı

Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi, Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Riskli Yapı Tespit Raporu bulunan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hakkında yıkım kararı verilmiş yapıların yıkımı gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Alibey Mahallesi Çimen Sokak No: 2, 108 Ada 2 Parsel zemin ilave 5 kat ve Piri Mehmet Paşa Mahallesi Yosun Sokak No: 2, 512 Ada 1 Parsel zemin ilave 4 katlı yapıların, ilgilileri tarafından yıkım işlemi tamamlandı.

Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi ekiplerinin ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli koordinasyonları sağladığı çalışmalarda, yıkım işlemleri güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDİR?

Kentsel dönüşüm; 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanuna göre, kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesidir.

Kanun, Türkiye’nin her tarafındaki kent ve köylerdeki ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkılma riski taşıyan binaların devletin sağladığı yapım kredisi, kira yardımı, belediye harç - vergi avantajlarını da kullanarak yeniden yapılmasını öngörmektedir. Detaylar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alo 181 Hattı veya Silivri Belediyesi 444 20 47 No’lu telefondan bilgi alabilirsiniz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel tùrk
Emel tùrk - 12 ay Önce

Kale park icler acisi.sarapcilarin mekani olmus.havuzlu kahve meydanindaki òzcanin yaptirdigi havuz bir rezalett.lùtfen buralari dùzelt volkan baskan.saygilar

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212