banner3088

Minik Erdem uzanacak yardım elini bekliyor..

Silivri Cumhuriyet Mahallesinde 3 katlı bir evin bodrum katında oturan ,göz tansiyonu yüzünden % 20 görebilen 8 yaşındaki ilköğretim öğrenicisi Erdem kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor

Minik Erdem uzanacak yardım elini bekliyor..

Silivri Belediyesince aylık erzak yardımı yapılan ailede baba Cemal Sevimli’de iş bulamadığından dolayı işsiz .Çoğu zaman aç yattıklarını ifade eden Sevimli kışın erken gelmesiyle kara kara düşünüyor.

 

Ailenin tek çocuğu olan Erdem ,gözleri görmediğinden dolayı her gün okula annesi ile gidiyor.Ancak okul ile evlerinin arası yaklaşık 4 kilometre ,servis bedelini ödeyemediklerinden yürüyor ve ayakkabısı olmadığından terlikle gidiyor.

 

Silivri 75.Yıl İlköğretim okulu 1.sınıfa giden Erdem ,6 aylıkken ameliyat olmuş ancak maddi imkansızlıklardan tedavisi tam yapılamamış.Minik Erdem’e büyüyünce ne olacaksın diye sorduğumuzda aldığımız yanıt düşündürücüydü “Ben büyüyünce minibüsçü olacağım,okula yürüyerek gidenleri bedava taşıyacağım” 

 

Oturdukları evin kira olduğunu söyleyen baba Cemal Sevimli “Ev kirasını çoğu zaman ödeyemiyorum, ailemi geçindirmek için çocuğumun tedavisini yaptırabilmek için ne iş olsa yaparım,inşaat işçisi olarak çalışıyordum. Ancak uzun süredir işsizim. Bu nedenden dolayı çocuğumun tedavisini yaptıramadık. Çalışmak istiyorum ama iş yok. ailem için ne iş olsa yaparım. Gerekirse yine inşaatlarda çalışmaya razıyım. Yeter ki iş olsun” diyerek yaşadıkları geçim sıkıntısını dile getirdi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196