banner3088

Mobil yaya köprüsü monte edildi

Tarihi Vakkas köprüsünün restorasyonun tamamlanana kadar alternatif olarak yapılan geçici köprü bugün yerine monte edildi.

Mobil yaya köprüsü monte edildi

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde müjdelediği Vakkas Köprüsü yanına Mobil Yaya Köprüsü yapılması ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. 1 Kasım Cuma günü zemin ve tüm malzemelerin uygulama alanına ulaşmasının ardından hafta sonu montaj işlemi yapılan köprü, vinç desteğiyle bugün uygun noktaya yerleştirildi. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da çalışmaları yakından takip ederek bilgi aldı. 
Kapalı olması nedeniyle Silivrililerin günlük yaşamını zorlaştıran Vakkas Köprüsü’nün (Kısa Köprü) hemen yanına monte edilen Mobil Yaya Köprüsü, eksiklerin giderilmesinden sonra kullanıma açılacak. Restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Vakkas Köprüsü’nün onarım işlemleri bitene kadar geçici Mobil Yaya Köprüsü yaya ulaşımını sağlayacak. 

BAŞKAN YILMAZ: “BÖLGE YENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR” 
Boğluca Deresi etrafında Sokak İyileştirme Projesi, Kapalı Köy Pazarı Alanı ve Mobil Yaya Köprüsü gibi çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, tüm projelerin tamamlanmasıyla bölgenin yeni bir görünüme kavuşacağını söyledi.          
Silivri’nin önemli bir noktası olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Uzun yıllar bu bölgede çalışmalar yapılmadı. Bizler de ilk olarak tarihi köprülerimizin restorasyon çalışmalarının başlaması ve ivedilikle bitirilmesi için girişimlerde bulunduk. Şuanda onarım ve tadilat işlemleri devam ediyor. Boğluca Deresi’nin sahil bölgesine yeni bir imaj çiziyoruz. Cephe tadilatı ve cephe renklendirme işlemleri, dere etrafında peyzaj düzenlemesi ve Kapalı Köy Pazarı ile bölgeyi bambaşka bir görünüme kavuşturacağız. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın günlük yaşamını zorlaştıran köprüyle ilgili de geçici bir çözüm oluşturduk. Mobil Yaya Köprümüz, tarihi köprüde restorasyon bitene kadar kullanılacak. Daha sonra bu köprüyü ihtiyaç olan başka bir noktada değerlendirebileceğiz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın.yeltekin
Aydın.yeltekin - 12 ay Önce

Teştkkürler.başkan.kipa.önündeki.yaya.geçidi.acil.bekliyor.hastalar.çıkamıyor.genişleme.ve.asansör.yapılması.rica.olunur.

silivrili kardeşiniz
silivrili kardeşiniz - 12 ay Önce

Elinize sağlık ... Sayın başkan metrobüs ile ilgili gelişme var mı

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197