banner3088

Muayene İstasyonu çiftçinin ayağına geldi

TÜVTÜRK’ün uygulamaya koyduğu Gezici Traktör Muayene İstasyonu Silivrili çiftçilerin ayağına geldi. Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu’nun girişimleri ve köy muhtarlarının desteğiyle Traktör muayeneleri bugün Değirmenköy’de başladı. Gürsu, bu uygulamanın çiftçi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Muayene İstasyonu çiftçinin ayağına geldi

Başlatılan uygulama ile Silivri’nin köylerinde yaklaşık 450 civarında traktörün muayenesinin yapılacağı öğrenildi.16 Mart’a kadar Gümüşyaka, Çanta ve Değirmenköy’de bulunan çiftçilere hizmet verecek olan gezici muayene istasyonu 17 Mart’ta Fener mahallesine getirilerek, orman köyleri dahil olmak üzere diğer köy ve mahallelerdeki muayenesi olmayan traktörlerin muayenesi yapılacak.

Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, bugün Değirmenköy’e giderek traktörlerini muayeneye getiren araç sahipleri ile sohbet etti. Gürsu, bu uygulamanın bölgemizde çiftçilik yapan vatandaşlarımız için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, traktörünün muayenesi olmayan araç sahiplerini bu uygulamadan faydalanması gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212