banner3088

Şehitlerimiz için 3 ton Hamsi dağıtıldı

Silivri Rizeliler Derneği’nin bu yıl yapmayı planladığı 2.Hamsi ve Horon Festivali'nde, Ülkemizde ve Silivri’de ki şehitlerimiz manevi hatıraları için eğlence kısmını iptal edildi. Festivalde şehitlerimiz için Kuranı Kerim Tilaveti yapılarak 3 ton Hamsi dağıtıldı.

Silivri Rizeliler Derneği aylar önce 2.Hamsi ve Horon festivali için horonun hiç durmayacağını ve Karadeniz ezgilerinin hiç susmayacağını duyurmuştu. Ancak Dernek yönetimi aldığı kararla festivalin eğlence kısmını iptal etti.
Bugün 12.00 ‘de Silivri sahilinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Şehitlerimizin manevi hatıraları için Güzel Kuranı Kerim okuma Türkiye 3.cü İsmail Kaya’nın Kuranı Kerim tilavetiyle devam etti.
Programda konuşan Silivri Rizeliler Derneği Başkanı Sancak Dolar ,”Farklılıkları kolay hazmedebilen ve farklılığı zenginlik olarak kabullenen derneğimizin yönetim kurulu tarafından organize edilmiş olan 2.Hamsi ve Horon Festivalinin, Türkiye’nin ve Silivri’mizin kahraman evladı Emre Sarıtaş’ın şahadeti nedeniyle Kuranı Kerim Tilaveti ve Hamsi ikramı şekline dönüştürdük. Bu nedenle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, ruhları şad olsun diyoruz. Ailelerine sabırlar diliyoruz.”dedi. 

Festivalde Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca da kısa birer konuşma yaptı.
Yapılan k9nuşmaların ardından Güzel Kuranı Kerim okuma Türkiye 3.cü İsmail Kaya’nın Kuranı Kerim tilavetiyle devam eden program Silivri Müftüsünün yapmış olduğu duayla sonlandı.
Festivalde yaklaşık 3 ton hamsinin dağıtıldığı öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211