banner3088

Sergi alanları festivale renk kattı

57. Silivri Yoğurt Festivali’nde yerel ürünlerin satışa sunulduğu ‘Doğal Kent Silivri’ stantları ve sergi alanları yoğun ilgi gördü.

Sergi alanları festivale renk kattı

Silivri Belediyesi 57. Yoğurt Festivali kapsamında açılan Doğal Kent Pazarı, kişisel sergi alanları ve stantlar Silivri sahiline renk kattı. Kültür Merkezi kursiyerleri Sanat Parkı’nda açık hava atölye çalışmaları yaparken, Silivrili üreticiler de festival süresince yerel ürünlerini satışa çıkardı.

Doğal kent Silivri

Festivalde ‘Doğal Kent Silivri’ adıyla, Silivri Sahili’nde ilçeye özel yerel ürünlerin satışa sunulduğu özel bir alan oluşturuldu. Silivrili üreticilerin tarhanadan, domatese, yoğurttan, ev yapımı makarna, bal ve süs bitkisine kadar birçok ürünü satışa sunduğu alan yoğun ilgi gördü. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, festivale katılan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İl Yöneticilerini Doğal Kent Silivri’yi gezdirerek, üreticilerle tanıştırdı.

Silivri Kent Konseyi ürünleri yogun ilgi gördü

Festivalde yer alan Silivri Kent Konseyi Kadın Meclisi Üreten Kadınlar, özel ürünleriyle festivale renk kattılar. Lavantalı ve Yoğurtçu Bez Bebekler ilgi odağı olurken, Başkan Işıklar, üreticileri ziyaret ederek festivale katılımları için teşekkür etti.

Mahalle evi kursiyerleri emeklerini sergiledi 

Kültür Merkezi ve Mahalle Evleri’nde el sanatları çalışmalarını yürüten kursiyerler de, el emeği göz nuru olan çalışmalarını Yoğurt Festivali kapsamında görücüye çıkardı. Resim, İğne Oyası, Kurdela Nakış, Mefruşat, Takı Tasarım, Temel Dikiş ve Dekoratif Sabun eğitimleri alan kursiyerler, ortaya çıkardıkları el emeği ürünlerini sergileme imkânı sağlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a teşekkür etti.

Sanat parkında kişisel sergiler 

Silivrili yerel sanatçılar Emine Toprak ve Ömer Faruk Küçükkaya, karma resim ve fotoğraf sergisi açarak, festival kapsamında kordon boyunda sanatseverlerle buluştu.

Özel öğrencilerden özel sergi 

Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları el emeği ürünler de festival kapsamında sergilendi. Özel çocukları kutlayan Başkan Işıklar, sergilenen tüm eserleri tek tek inceledi.

Miniklere hayvan sevgisi aşılandı 

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği ile Silivri Hayvan Hakları Derneği de festival kapsamında stant açarak minik ziyaretçilerine hayvan sevgisi aşıladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 10:33
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196