banner3088

SİAD’dan STK ve Odalara açık çağrı

Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği, yazılı bir açılama yaparak “Verilecek bir karış bile toprağımız yok, ama verebileceğimiz yüreğimiz ve açabileceğimiz gönlümüz var.”diyerek STK ve Odalara açık çağrıda bulundu.

SİAD’dan STK ve Odalara açık çağrı
SİAD’tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Türkiye Cumhuriyeti’nin çatısı altında yaşayan, bu ülkenin kutsal topraklarını vatanı kabul etmiş tüm halkımıza, kamuoyumuza, STK’larımıza ve Odalarımıza açık çağrımızdır.

Biz her zaman olduğu gibi, bundan sonra da devletimizin yanında olduğumuzu ilan ve taahhüt ediyoruz.

Büyük bir devlet olduğumuzun her zaman bilincinde ve inancında olduk. Bu inancımızı ve desteğimizi de tekrarlıyoruz.

Özellikle terör konusunda büyük acılar çekmiş; analarımızın, çocuklarımızın bundan sonra daha fazla acı çekmemeleri için; Silahlı Kuvvetlerimizin ve Siyasi Erkin başlatmış olduğu operasyonların, o yöre halkımızın en az zarar görecek şekilde, ama netice alıncaya kadar sürmesi gerekliliğine inanıyoruz.

Bu inancımızın yanında ülkesine bağlı, bir lokma ekmeğinin derdinde, çocuklarının geleceğinin derdinde olan masum ve mağdur halkımızın yanında olduğumuzu ve bu amaçla da bütün yaraları sarmaya muktedir ve niyetli olan devletimizin hiçbir eksik bırakmadan yaraları saracağı kuşkusuzdur.

Ama bizler de o yöremizin halkının yanında olduğumuzu göstermek, yalnız değilsiniz, biz hep biriz demek için,

Yengelerimiz, eniştelerimiz, yeğenlerimiz, kuzenlerimiz hep iç içe, yumak yumağa olmuşuz demek için,

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ile varlıklanmış tüm vatandaşlarımızı ve özellikle bizim derneğimiz gibi dernek, STK ve Odaları; aşımızı ve sevgimizi paylaşmaya çağırıyoruz.

Devletimizin yapacaklarının yanına, sembolik katkılarımızı koyalım ki; bu milletin bir yumruk olduğu görülsün, bu milletin ayrılamayacağı görülsün.

Verilecek bir karış bile toprağımız yok, ama verebileceğimiz yüreğimiz ve açabileceğimiz gönlümüz var.

Gelin birlik olalım, bu ülkeyi uçuralım.

Gelin tüm ülke olarak bir hareket başlatalım. 

Evleri yıkılan vatandaşlarımızın, bir lokma ekmeği ile sıcak çorbasını yudumlarken; O çatının harcında tüm ülkenin gücünün, katkısının olduğunu hatırlatacak, 

Esnafın yıkılan, yağmalanan dükkanının yerine, kepengini Bismillah deyip açarken, içerdeki sermaye de hepimizin katkısının olduğunu hatırlatacak bir hareket. 

Devletimizin yaptıklarının yanında elbette deve de kulak; ama yalnız olmadıklarını, kardeş olduğumuzu ve Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı birer vatandaş olduğumuzu gösterecek, 

Devletimizin zarar görmüş tüm bölgelere uzattığı ve uzatacağı ele bir dayanak olmaya;

Bizim gibi tüm STK’ları, Konfederasyonları, Odaları maddi destek olmaları için önderlik yapmaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla.

SİLİVRİ SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196