banner3088

Silivri Belediyesi Arıcılık Festivaline Katıldı

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Arıcılık Festivali’ne katılan tek belediye olan Silivri Belediyesi, inovatif tarım örnekleri ve arıcılık alanındaki faaliyetleri ile katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

Silivri Belediyesi Arıcılık Festivaline Katıldı
Silivri Belediyesi 5. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali’ne katıldı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen festivalde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da stant açan tek belediye olan Silivri Belediyesi, bölgede sürdürdüğü tarımsal çalışmalarını ve arıcılık faaliyetlerini tanıttı. Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde çiftçiye yol gösteren örnek ürünlerin sergilendiği stant, üç gün süren festivalde yoğun ilgi gördü. Tarım ile ilgili televizyon kanallarının sıkça ziyaret ettiği Silivri Belediyesi standını, vatandaşların yanı sıra; akademisyenler ve ziraat mühendisleri de ilgiyle inceledi. Belediye standında fuar boyunca konuklara tıbbi bitki tohumu hediye edildi.


SİLİVRİLİ ARI ÜRETİCİLERİ DE FUARA KATILDI

Silivri Belediyesi, Silivrili arı üreticilerinin de festivale katılımını sağladı. Otobüslerle festivale giden üreticiler ve Arıcılık Kursu’na katılan kursiyerler, Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen arı ürünleri üreticileri ile tanışma imkânı buldu. Silivri’nin tüm mahallelerinden katılımın sağlandığı festivalde üreticiler, arıcılık üzerine gelişen son teknolojileri yakından inceledi. Daha verimli ve kaliteli ürün üretebilmek için görüş alışverişinde bulunduklarını dile getiren Silivrili arı üreticiler, kendilerine bu imkânı sağlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a teşekkür etti. Silivrili üreticiler, fuar kapsamında Arı Ürünleri Ambalajlama ve Pazarlama ile Türkiye’de Arı Sütü Üretimi konulu panellere de katıldı. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196