banner3088

Silivri Belediyesi uyardı !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan “Tropik Fırtına” uyarısına karşı Silivri Belediyesi de vatandaşları uyardı.

Silivri Belediyesi uyardı !

Silivri Belediyesi, beklenen fırtınanın bölgemizde etkili olması durumunda vatandaşları da yapması gerekenler konusunda uyardı. Fırtınanın etkili olduğu saatlerde vatandaşların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmaması istenirken, ev ve işyerlerinde fırtınanın etkisiyle uçabilecek ve devrilebilecek eşyalara karşı tedbir alınması da istendi. Vatandaşlar acil durumlarda Silivri Belediyesi’nin 212 736 10 02  nolu telefonundan yardım isteyebilecek.

Yapılan uyarı şöyle;

Meteoroloji ve AKOM'dan aldığımız bilgiye göre yarın öğleden sonra İstanbul'da Tropical Medicane fırtınasının etkisini göstermeye başlayacağı tahmin edilmektedir.

Özellikle balkonlarınızda saksı, sandalye gibi sabit olmayan tüm eşyaları kaldırmanız, camlarınızı kapalı tutmanız, bahçenizde bulunan eşyaları kapalı alanlara taşımanız, araçlarınızı güvene almanız, mecbur kalmadıkça araç ile trafiğe çıkmamanız ve yaya olarak fırtına esnasında kapalı alanlarda bulunmanız önemlidir.

24 saat görev başında olacak Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi ekiplerimize 736 10 02 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196