banner3088

Silivri Birlik’ten Bir Hak İhlali Daha

Silivri Kaymakamı Faruk Bekârlar başkanlığındaki İlçe İnsan Hakları Kurulu, Bedensel Engelli K.H. isimli vatandaşın şikâyeti üzerine yapılan inceleme sonucu Silivri Birlik bünyesinde faaliyet gösteren A-917 numaralı O.M isimli araç muavinin hak ihlali yaptığına karar verdi.

Silivri Birlik’ten Bir Hak İhlali Daha
Silivri İlçe İnsan Hakları Kurulu’na yazılı şikâyet ile ihbarda bulunan Bedensel Engelli K.H. nın durumunun incelenmesi için konu İnsan Hakları Komisyonu’na sevk edildi. İnsan Hakları Komisyonu konu ile ilgili iddia sahibi Bedensel Engelli K.H. ile şikâyete konu olan A-917 numaralı araç muavini O.M ve konuya şahit olan yolcuyu dinledikten sonra hazırladıkları raporu İlçe İnsan Hakları Kuruluna sundu. Konuyu görüşmek üzere toplanan kurul, komisyon raporundaki ifadelere ve komisyon görüşüne dayanarak Silivri Birlik bünyesinde faaliyet gösteren A-917 numaralı O.M isimli araç muavinin hak ihlali yaptığına karar verdi.

Konu ile ilgili olarak Silivri Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesi’nde duyuru şu şekilde yapıldı:

İlçemizde toplu taşıma hizmetlerini yürüten ve Silivri Birlik bünyesinde A-917 numaralı araçta muavin olarak çalışan O. M tarafından, 13.04.2015 günü Tüyaptan-Silivri’ ye eşi ile birlikte yolculuk yapan K.H ‘ ye bedeni özrü olduğu için ayrımcı yaklaşımda bulunulduğu, muavin O.M’ nin kırıcı bir üslup kullanarak engelli vatandaşa olan görevini yerine getirmediği, her bireyin doğuştan sahip olduğu insanlık onurunun da ihlal edilerek, engelli vatandaşı rencide etmek suretiyle hak ihlali yapıldığına dair, İlçemiz İnsan Hakları Kurulunun 02.11.2015 gün ve 2015/2 sayılı kararıyla karar verilmiş olup, İlçe İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 13. maddesi gereğince Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 4 yıl Önce

Yeter artık bunun yaptırımı ne bunları kaldırın ne kadar cahil hanzo kaba paragöz varsa hepsi burda üstelik araçları da leş gibi kokuyor.

Vatandaşın sesi
Vatandaşın sesi - 4 yıl Önce

Hizmet sıfır,adap bozuk,saygı yok;ulan kim bunlara çeki düzen verecek.efendi insanlar çalıştırın şu otobüslerde ki millet rahat etsin.

ayhan
ayhan - 4 yıl Önce

Kardeşim hangi çağda yaşıyoruz. Yil 2016 olmus hala muavin bu ne ilkelliktir. Koskoca Istanbul Büyük Şehir Belediyesi bu ise cozum bulamiyor. Getir IETT yi bitir bu pislikleri. Hepsi ayni Metrobüs neden gelmiyor olay tamamen siyasi tabi

Fatma bingöl
Fatma bingöl - 4 yıl Önce

Aynen araclar pislik icinde.hepsi paragoz olmus.yasli insanlara saygisizca davraniyorlar.otobusu tika basa doldurup sonra yasli kadina git kartini kendin bas dicek kadar insafsiz bunlar.lutfen metrobus iett gelsin silivri ye artik.dur demenin vakti geldide gecti bile.

Yavuz gökdağ
Yavuz gökdağ - 4 yıl Önce

Çok yaşlı insanların hakaretlere maruzkaldığını gördüm ayıptır yazıkdeyilmi hiçmi bunların anaları babaları yokmu 65 yaş üstü insanlarayaptıkları hakaretlere anası okumuş eyitimli çalışanların olması gerekir

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 4 yıl Önce

Tüm Silivri Birlik şoför ve muavinlerine ders olsun;her hareketiniz otobüsteki bütün vatandaşlarca gözleniyor,o otobüs senin diye insan haklarını ihlal edecek davranışlarda bulunamazsınız,aksi takdirde müeyyidesine katlanırsınız.

Silivri
Silivri - 4 yıl Önce

Hak Huk Yemiyorum Ama Gerçekten Silivri Birliğin Düzene Girmesi Lazım Şoför Olsun Muavin Olsun Yolculara Daha Bir Mütevazi Olursa En Azından Silivri Birlik Kazanır. Orayı Düzene Sokacak Bir Başkan Lazım...

yolcu
yolcu - 4 yıl Önce

Bu olaya lafim yok ancak otobus calisanlari icin her gun yolculuk yapan biri olarak daha dusunceli davranilmasini rica ediyorum.onceligimiz insansa calisanlarin da insan oldugu unutulmamalidir.yolcularin bir kismina verilen gereksiz hak ve uygun olmayan calisma sartlari sofor ve muavinlerin sabrini sinar niteliktedir.bu insanlarin bu kadar sinirli davranmasinin nedeni gun icerisinde yaptiklari iki servisin hicbir giderini gelirin karsilamamasidir.

Suleyman
Suleyman @yolcu - 4 yıl Önce

Yolcu nickli kişi, sen yolcu falan değilsin. Şoför veya muavinsin. Yolcuymuş gibi yazıp, şoför ve muavini korur nitelikte YALAN bir yazı yazmışsın. Geçin bu ayakları. Her gün insanların sabrını sınırıyorsunuz. Kendinize çeki düzen verin, yoksa çok yakında bu halk size hayatınızda unutamayacağınız çeki düzeni verecek.


banner3205

banner3211

banner3152

banner3196