banner3088

Silivri Din ve Kültür Turizminde Hızla İlerliyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Batı Trakya’dan gelecek Ortodoskların haftasonu ilçede yapacağı dini tören öncesinde Yunanistan’da bir dizi nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Silivri Din ve Kültür Turizminde Hızla İlerliyor
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, geçtiğimiz yıl Yunanistan ağırlıklı olmak üzere Batı Trakya’dan gelen, ilan edilen son azizleri Aziz Nektaryus’un doğduğu yer olan Silivri’yi görmek ve burada dini törenlerini yerine getirmek isteyen yüzlerce Ortodoks’u Silivri’de ağırlamıştı. İlçede din ve kültür turizminin gelişmesini amaçlayan Başkan Işıklar, haftasonu Ortodoksların Silivri’de gerçekleştireceği geniş katılımlı dini tören etkinliğine davet için Yunanistan’da ziyaretlerde bulundu. Gerçekleştirdiği nezaket ziyaretlerinde Işıklar’a, Başkan Yardımcıları Emine Tarin ve Hasan Solak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Meral Türkmen Terlikçi, Strateji Geliştirme Müdürü Ömer Sebahattin Çetin eşlik etti. 

IŞIKLAR ZİYARETLERİNDE SİLİVRİ’YE DAVET ÇIKARDI

Yunanistan’ın önde gelen Tur Operatörlerinden olan Vergina Travel Şirketinin sahibi Apostolos Emmanouilidis ile görüşen Başkan Işıklar, Yunanistan- Silivri arası tur programlarının detayları konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Asia Minor İmathia Derneği ile Trakya Estia Derneği’ni ziyaret eden Silivri heyeti, dostluk ilişkilerini pekiştirmek amacıyla Veria Belediye Başkanı Vorgiazidis Konstantinos’a ve Yunanistan İmathia Bölgesel Yönetimi Binasında Kaymakam Konstantinos Kalaitzidis’e de nezaket ziyareti gerçekleştirerek, hafta sonu Silivri’de yapılacak etkinliğe davet etti. Ortodokslar için önemli bir yeri olan Veria Kenti Metropoliti Panteleimon Kalpakidis’i de ziyaret eden Başkan Işıklar, Silivri’nin Ortodokslar için önemini anlatarak, ziyaretlerinde hediyeler takdim etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 18:57
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196