banner3088

Silivri Emniyeti’nden FİDE Projesi

Silivri İlçe Emniyet müdürlüğü, bünyesinde oluşturduğu özel ekip ve ekipmanlarla FİDE projesini hayata geçirdi. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansının mali desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, 7 mahalle 75 site ve 7500 ebeveyne ulaşılarak, çocuklarına madde kullanımı konusunda özendirmeden doğru bir şeklide bilgilendirilmesi amaçlanıyor

Silivri Emniyeti’nden FİDE Projesi
Farkında ol, İletişim Kur, Değerlerini koru, Esir olma (FİDE) projesi, bugün yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Silivri İlçe Emniyet müdürlüğü Eğitim salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Gülay Tunçer, FİDE projesi hakkına detaylı bilgiler verdi.

Proje Koordinatörü ve Silivri İlçe Emniyet müdür Yardımcısı Gülay Tunçer “Günümüzün kara vebası olarak bilinen madde bağımlılığı, günümüz dünyasında 180 milyon kişiyi kıskacına almış durumda ve günden güne ürpertici bir şekilde halkasını genişletmeye devam etmektedir. Bugün ülkemizde de tehdit eden madde bağımlılığı, yol açtığı fiziksel, ruhsal ve toplumsal sorunlar hakkında bilinç seviyesinin yükseltilmesi amacıyla yapılan önleme faaliyetleri, madde ile mücadelenin en önemli basamağını oluşturmaktadır ”dedi.

Siz’den öğrensin” yaklaşım ile ebeveynlerin bilinç düzeyini yükselterek “benim çocuğum yapmaz” anlayışının kırılmasını hedeflediklerini belirten Tunçer “Bu sayede uyuşturucu maddelerin bireyleri ulaştığı noktada, bireyin kullanmayı reddetmesini sağlayarak bağımlılık riskini en alt seviyeye indirmeyi hedeflemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı mali destekli FİDE projesiyle, Müdürlüğümüzde kurduğumuz uzman bir ekip ve mobil eğitim ekipmanı ile ebeveyn farkındalık eğitimini kapı kapı site site dolaşarak anlatacağız. Proje kapsamında 7 mahalle 75 site ve 7500 ebeveynlerin, çocuklarına madde kullanımını konusunda özendirmeden, doğru bir şekilde bilgilendirmesini sağlayacağız. FİDE projesi kapsamında kurulan madde bağımlılığı aile eğitim ve destek ünitesi (MADÜ), başta Silivri ve kurulduğu bölge itibariyle bir başvuru mercii olacak, proje süresince ve proje sonrasında ebeveyn danışma ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilirliğini sağlanacağız. Proje faaliyetleri çerçevesinde düzenlenecek olan; Çanakkale Şehitliği Gezileri ile gençlerimize, ülkemizin sosyo-kültürel zenginliklerin tanıtıp, milli bilinç ve ortak payda duygularının gelişmesi sağlanacağız. Fide dikimi ile hatıra ormanı oluşturularak, doğa sevgisi aşılanacak, uçurtma şenlikleri ve ebeveyn-çocuk Ev Ödevleri gibi çeşitli aktivitelerle de, gençlerimiz okul zamanı ve okul sonrası vakitlerinde çeşitli etkinliklere kanalize edip, onlara hem meşguliyetler sağlamış olacağız hem de madde bağımlılığı riski azaltılmış olacağız ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
yelız
yelız - 4 yıl Önce

tebrıkler ve butun ebeveynler adına boyle bır projeyı gerceklestırmekte olduğunuzdan dolayı sızlere çok tesekkur edıyorum.

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197