banner3279

Silivri’de Engelliler Günü Programı

Silivri Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlediği programda 20 tekerlekli sandalye sahiplerine teslim edildi.

Silivri’de Engelliler Günü Programı
Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda program düzenledi. Tekerlekli sandalye teslim töreninin gerçekleştiği programda, engelli bireyler fasıl ekibi eşliğinde gönüllerince eğlendi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ve İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, engelli bireyler ve aileleri katıldı. Engelli annesi olan Sevgi Doğu günün anlam ve önemini belirten duygusal bir konuşma yaparak: “Aynı gökyüzü altında eşit şekilde yaşamak istiyoruz. Başkanımız bize bu gökyüzünü sağladı. EYKOM gibi bir kurumu Silivri’ye kazandırdı. Ekibine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.   

IŞIKLAR: “ACIYI HİSSEDERSEK BERABER YAŞAMANIN İKLİMİNİ OLUŞTURMUŞ OLURUZ”

Gerçekleşen programda yaptığı konuşmasında: “Aynı gökyüzü altında eşit yaşama istediğimizden başka hiçbir amacımız yok. Sevgi ablacımız çok güzel söyledi. Özel insanların duygu ve düşüncelerini anlayıp, paylaşırsak o zaman insan oluruz. O acıyı hissedersek beraber yaşamanın iklimini oluşturmuş oluruz. EYKOM ile çok önemli bir yol katettik. Bu hizmeti daha da büyütmek ve geliştirmek arzusundayız” diyen Başkan Işıklar, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Meral Kutlu ve ekibini sahneye davet ederek verdiği emekleri için teşekkür etti. 

20 TEKERLEKLİ SANDALYE SAHİBİNİ BULDU

Biri akülü olmak üzere 20 tekerlekli sandalye sahiplerine teslim edildi. İlçe protokol üyelerinin temsilen teslim ettiği törenin ardından, aralık ayında doğum günü olan özel çocuklar için doğum günü kutlaması düzenlendi. Hep birlikte pasta kesen öğrenciler fasıl ekibi eşliğinde gönüllerince eğlendi. Silivri Motosiklet Kulübü’nün de katıldığı programda özel öğrenciler, motosikletlerle hatıra fotoğrafları çekildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 19:45
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196