banner3088

Silivri’de Kaldırımlar Yenilenmeye Devam Ediyor

Silivri Belediyesi tarafından ilçe genelindeki eski ve kullanılamaz haldeki tretuvarların genişletilerek yenilendiği düzenlenme çalışmaları devam ediyor.

Silivri’de Kaldırımlar Yenilenmeye Devam Ediyor

Silivri Belediyesi, yıllarca ihmal edilmiş yol ve kaldırımlarda başlattığı bakım, onarım çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde eş zamanlı olarak sürdürülen yol ve tretuvar çalışmaları kapsamında, Ali Çetinkaya Caddesi ve Aziz Sokak’ta çift taraflı devam eden çalışmalar kapsamında yaklaşık bir metrelik mevcut tretuvarlar kaldırılarak, yerine 1,5 ile 3 metre genişliğinde değişen yeni granit plak taş tretuvarlar yapılıyor. Eski ve kullanılamaz haldeki tretuvarların yenilenmesi mahalle sakinlerini memnun ederken, Fen İşleri Müdürü Hasan Solak çalışmaların hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanacağını belirtti. Yapılan çalışmalar kapsamında mevcut aydınlatma direkleri yenilenecek ve arttırılacak direk sayısı ile cadde ve sokaklar aydınlık bir görünüme kavuşacak. 

 


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2013, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat aydınay
nevzat aydınay - 7 yıl Önce

ali̇bey mah.ali̇bostanci sok.ta oturuyorum.ali̇beyspor kulubünün kahveyle bitişik olan kaldırımdan yürüyemiyoruz.anayol oldu tüm minübüsler dahil bütün araçlar ordan geçiyor.birde burdaki kaldırıma kazalar olmadan el atılsa çok mutlu olucaz mahalle sakinleri olarak.((

Silivrili
Silivrili - 7 yıl Önce

çorlu durağından, eski devlet hastanesi doğru çıkan ara sokağın ismini bilmiyorum. ama her akşam iş dönüşü servisten inip eve o yoldan çıkıyorum. orada yürümek mümkün olmuyor.. yol dar ve kaldırımlar geniş. dar yola birde araçlar parkedince yayaların yürümesi mümkün değil. mutlaka arkanızdan bir araç gelip sıkışmanıza sebeb oluyor. kaldırımdan da yürümek mümkün değil. sanırım kaldırımlar kahve esnafının dışarda oturması için yapılmış. yaz-kış demeden orada oturup gürültülü ve sesi rahatsız edici tavırlar sergiliyorlar.istediğimiz asayiş müdahalesi değil tabii ki; ama o yol kaldırımları ile beraber oldukça kötü durumda.

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197