banner3088

Silviya Otel’in yıkımına başlandı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın küçük esnafın kalkınmasına yönelik olarak projelendirdiği, Silviya Otel’in yıkılarak yeniden düzenleme çalışmaları start aldı.

Silviya Otel’in yıkımına başlandı

İlçe genelinde ticari hareketi, sosyal ve kültürel canlılığı yaratmak adına prestijli yol ve meydan düzenlemeleri, kentsel tasarım çalışmaları hayata geçiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, şimdi de Silivri Çarşı Meydanı’nın canlandırılması adına çalışmalar başlattı.

Yapım malzemesinin son derece dayanıksız olduğu Silviya Otel’in yıkılarak yeniden düzenleme projesi için çalışmalar start aldı. Haziran ayının ortalarına kadar devam edecek olan yıkım çalışmalarının hemen ardından başlayacak inşaat çalışmalarının da, iki ayda tamamlanması hedefleniyor. Yeni Silviya İş Merkezi Projesi’nde Teras Cafe de dahil olmak üzere toplamda 25 ayrı bağımsız birim olacak.

 

ESNAF MAĞDUR OLMAYACAK

Esnafın mevcut konumlarının korunarak, binanın sağlamlaştırılmasının amaçlandığı proje kapsamında yıkım çalışmasının hemen ardından zemin enjeksiyonu yapılarak iyileştirme çalışması gerçekleştirilecek. Esnafın kendi inşaat metrekare oranını kurulacak olan havuza ödeyeceği projede, asma katla birlikte 4 kat olacak binada, Teras Cafe de yer alacak.

 

NEDEN EL İLE YIKILIYOR?

Yan taraftaki binalara, yıkıntı molozu düşerek zarar verme durumunu ortadan kaldırmak amacıyla kat yüksekliği eşitlenene kadar yıkım el ile gerçekleştirilecek. Daha sonra yıkım çalışmaları iş makineleri ile devam edecek. Yıkımda kaybedilen süre, çift vardiya ile çalışılarak kısa sürede tamamlanacak.

 

ÇARŞI ESNAFI TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Aralarında AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Yalçın Yönet’in de bulunduğu bir grup çarşı esnafı, Başkan Işıklar’ı ziyaret etmiş, Silviya Otel’in yıkılarak yeniden düzenleme projesinin çok yerinde bir düşünce olduğunu dile getirerek, teşekkür etmişti.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2012, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197