banner3088

Sokak hayvanları ve kuşlar aç kalmayacak

HAYKURDER - SİHAYDER ve Mucize Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği, Silivri ve Çatalca’da ki sokak hayvanları için seferberlik ilan etti.

Sokak hayvanları ve kuşlar aç kalmayacak

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erman Paçalı, sosyal medya hesabından konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu süreçte kendilerine destek olan birçok isme teşekkür etti.

Paçalı, açıklamasında “Devlet, millet el ele verdiysek hangi hastalık yenebilir ki insanlığımızı? Yaşanan bu zorlu süreçte sokak hayvanlarımızın da yanındayız. Özellikle Silivri-Çatalca hattında ormanlık alanlara terk edilen ve açlıkla savaşan can dostlarımıza ek olarak, sokak kedileri ve kuşlar ile yaban hayvanları da zor günler yaşıyor. Yerleşim yerlerinde vatandaşlarımızdan çevre temizliği ve hijyen şartlarını da gözeterek uygun şekilde sokağındaki hayvanlar için mama ve su bırakmalarını, kuşlar için de pencere ve balkon kenarlarında varsa buğday ve ekmek kırıntıları serpiştirmelerini rica ediyoruz. Kırsal sahalar için oluşturduğumuz gönüllü ekiplerimiz her türlü olumsuzluk karşısında dahi koruyucu tedbirleri de gözeterek yerel idareler ile irtibatlı biçimde saha görevine hazır hale getirildi. Silivri Fırıncıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu süreçte en büyük destekçilerimizden. İlk aşamalı besleme için bölgenin bütününe yetecek şekilde 2 bin adet ekmek sahaya sevk ediliyor. Dernek Başkanı Salih Bayram ve Genel Sekreteri Fatih Çepni'ye teşekkürler. İlk tur beslememize katkı sağlayan Çepni Fırın - Fatih Çepni, Baltacı Unlu Mamulleri - Burak Baltacı ve Ünlü Fırın - Zafer Erik ile saha ekibimize minnettarız. Süreç boyunca düzenli beslemelerimiz devam edecek.”

HAYKURDER - Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği

SİHAYDER - Silivri Hayvan Hakları Derneği

Mucize Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211