banner3088

Süslü Kadınlar’dan bisiklet turu

Silivri’de öğretmenlik yapan Seda Çalışan, Uludağ Üniversitesi öğrencisi olduğu dönemde "bisiklet sağlıktır" anlayışıyla gerçekleştirilen bisiklet turlarının ilkini Silivri'de başlattı.

"Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" adı verilen ve başta İzmir olmak üzere Türkiye'nin değişik bölgelerinde yürütülen bisiklet turlarının ilki bugün Silivri sahilinde gerçekleştirildi.

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu ve İlçe Spor Müdürü Can Dağaşan’ın da katılarak destek verdiği bisiklet turuna onlarca Silivrili katıldı.

Silivri'de bisiklet yolları yapılması ve bisikletin sağlıklı bir ulaşım aracı olduğu konusunda farkındalık yaratılmasını amaçladığını belirten Seda Çalışan, “Süslü kadınlar bisiklet turu, İzmir’de Sema Gül tarafından 7 yıldır yapılan bir etkinlik, bende ilk defa Silivri’de bu etkinliği kendi organizatörlüğümde kendi sorumluluğumda bireysel ve bağımsız gönüllü kadın olarak düzenliyorum. Amacımız kadınların toplumda görünür olması, bisiklet sürmenin yaygınlaşması, otomobilsiz kentler günü içerisinde biz bu etkinliği Silivri’de yaygınlaştırmak istiyoruz. Bisiklet yollarının olmasını istiyoruz” dedi.

Silivri sahilinden başlayan bisiklet turu ilçenin birçok yerini kapsayarak yine başlama noktasında sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 18:34
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196