banner3088

“Yat limanı projesi, ilçemize değer katacak”

Silivri’deki yat limanı projesiyle ilgili olarak AK Parti Silivri İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada “Uzun bir dönemdir takipçisi olduğumuz projemiz belirli bir seviyeye gelmiş durumda. İhaleye çıktıktan sonra Etüt ve Sondaj çalışması biten yat limanı projemiz, proje olarak ta son aşamaya gelmiş bulunuyor ”ifadesi kullanıldı.

“Yat limanı projesi, ilçemize değer katacak”

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“SON AŞAMAYA GELMİŞ BULUNUYOR”

“Ulaştırma ve altyapı bakanlığı, Altyapı yatırımlar genel müdürlüğünde teknik meclis üyelerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Silivri’deki yat limanı projemizle ilgili olarak. Uzun bir dönemdir takipçisi olduğumuz projemiz belirli bir seviyeye gelmiş durumda. İhaleye çıktıktan sonra Etüt ve Sondaj çalışması biten yat limanı projemiz, proje olarak ta son aşamaya gelmiş bulunuyor.”


“BİTTİĞİNDE BAMBAŞKA BİR SİLİVRİ MANZARASI ORTAYA ÇIKACAK”

“Silivri’ye Yat Limanı projesini Ulaştırma Bakanlığımız ve belediyemizle birlikte hayata geçiriyoruz. Proje hayata geçtiği zaman Silivri’nin ismini tam anlamıyla Turizmde ön plana çıkarmış olacağız. Türkiye’de sularımızda dolaşan 70 bin civarı yerli ve yabancı deniz aracından Silivri payına düşeni almak durumunda. Bu vesileyle ilçemize gelen nitelikli turist sayısını arttıracağız. Yat limanı projesi, ilçemize değer katacak. Silivri’nin zenginleşmesine katkı sunacak. Bu proje tam anlamıyla bittiğinde bambaşka bir Silivri manzarası ortaya çıkacak.”

“2000 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAK”

“Silivri yat limanı projesi, Silivri’nin Boşnak bahçe mevkiinin doğusu olarak belirlenen kısmında yeni ulaşım aksları ile yaya güzergâhına el sürmeden inşaa edilecek. Marinamız 450 yat kapasitesiyle birlikte, içerisinde sosyal donatı alanları ile farklı bölgelerden çeşitli deniz araçlarını ağırlayacaktır. Bu alanda çeşitlik su sporları ve deniz etkinlikleriyle birlikte Silivrili hemşehrilerimizde keyifli anlar yaşayacaklardır. Ayrıca sadece marina olarak bakmadığımız bu proje ile birlikte istihdam noktasında da Silivri çok önemli kazanımlar elde edecektir. Yat limanı projemizin bitmesi ve tam kapasite ile faaliyete girmesiyle birlikte, etki alanı ve entegre iş kollarıyla birlikte 2000 kişiye iş imkanı sağlayacaktır”

“SİLİVRİLİ HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

“Diğer yandan orta öğretim ve yüksek öğretim ile birliktede denizcilik, kaptanlık, su ürünleri ve gemi mühendisliği gibi birçok bölümün de Silivri’ye kazandırılması amaçlanmaktadır. Kısacası Silivri’yi Türkiye’ye ve Dünyaya sahnesine taşıyacak bu proje ile Silivri’ye yeni bir kimlik getiriyor ve Yat Limanı Projemiz tüm Silivrili hemşehrilerimize hayırlı olsun diyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ARZU ERTAŞ
ARZU ERTAŞ - 12 ay Önce

YAT LİMANINDAN ÖNCE 29 EKİM TARİHİNDE YETİŞECEK DİYE SÖZ VERİLEN VAKKAS KÖPRÜSÜNÜN YAKININA GEÇİCİ DEMONTE KÖPRÜYÜ YAPSANIZ YADA PİSLİKTEN GEÇİLMEYEN SOKAKLARI VE KOKUDAN YAKLAŞILMAYAN ÇÖP TENEKELERİNİN ETRAFINI TEMİZLESENİZ DAHA İYİ OLMAZ MI ?

Sinem
Sinem - 12 ay Önce

Başkan İETT otobüsleri cogaltsa metrobüs getirse bambaşka olur

Selahattin Karakaş
Selahattin Karakaş - 12 ay Önce

Allah yolunuzu hizmetinizi daim etsin inşaAllah dürüst liderin bileğini hiç kimse bü kesmez yeterki dürüst yol da olun Allah yar ve yardımcı nız olsun nice hizmet lere herzaman hizmetkarın yanımda yız değer li başka nım saygı lar

Tekin ic
Tekin ic - 12 ay Önce

Lift oparatoruyum cok guzel olmus calismak isterim

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212