banner2836

Yeni hafriyat depolama sahası faaliyette

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’nün tarafından yapılan çalışmalar neticesinde projelendirilen Silivri’deki “Hafriyat Toprağı ve İnşaat/yıkıntı Atıkları Depolama Sahası” faaliyete geçti

Yeni hafriyat depolama sahası faaliyette

İstanbul’da hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıkları depolama alanlarının sayısını arttırarak, inşaat yıkıntı atıklarının çevre kirliliğine sebep olmasının önüne geçmeyi hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi; çevre konusunda gösterdiği hassasiyetle takdir topluyor. Büyükşehir’in çevre kirliliğinin önüne geçmek adına yaptığı denetimlerle, hafriyat atıkları için gösterilen alanlar dışında izinsiz hafriyat dökümüne engel olmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’nün tarafından yapılan çalışmalar neticesinde projelendirilen Silivri’deki “Hafriyat Toprağı ve İnşaat-Yıkıntı Atıkları Depolama Sahası” faaliyete başladı.  İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü uhdesinde bulunan, madencilik faaliyetlerinin sona ermesi neticesinde Orman İdaresine teslim edilen sahalar, ilgili Kanun ve Yönetmelikler kapsamında Orman İdaresi tarafından Büyükşehir’e tahsis edildi. Tahsis edilen sahaların döküm alanına dünüştürülmesi çerçevesinde yapılan çalışmaların akabinde, Silivri Hafriyat Toprağı ve İnşaat/yıkıntı Atıkları Depolama Sahası 18 Mart Cuma günü faaliyete başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından hafriyatların gelişi güzel olarak izinsiz alanlara dökülmesinin önüne geçmek adına alınan karar doğrultusunda, 2011 yılı için hafriyat döküm ücretleri %50 oranında düşürüldü. Bu çerçevede; kantarı bulunmayan depolama sahalarında; 33-137,5 TL arasında değişen Depolama Ücreti 20-70 TL; kantarı bulunan depolama sahalarında ton başına depolama ücreti ise 4,4 TL yerine 2 TL olacak.

Hafriyat Döküm Ücret Tarifesi

Depolama Sahasına Gelen Araç Cinsi 5 m³’e kadar araçtan (5 m³ dahil)  20,00 TL  

Depolama Sahasına Gelen Araç Cinsi 5m³-10m³ arası araçtan (10m³ dahil)  30,00 TL 

Depolama Sahasına Gelen Araç Cinsi 10m³-18m³ arası araçtan (18m³ dahil) 50,00  TL

Depolama Sahasına Gelen Araç Cinsi 18 m³’üstü araçtan 70,00  TL

Kantarı Bulunan Depolama Sahalarında Ton Başına Depolama Ücreti Aralığı   2,00-5,00 TL


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2253