banner3088

Yeni mahalle'ye dört yeni şehir parkı

Işıklar, 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştirilecek şehir parkı düzenlemeleri için çalışmaları başlattı.

Yeni mahalle'ye dört yeni şehir parkı

Işıklar, 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştirilecek şehir parkı düzenlemeleri için çalışmaları başlattı.

Silivri Belediyesi 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı noktada şehir parkı hayata geçirecek. Bölgede incelemelerde bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, modern ve estetik kent dokunuşlarıyla; bisiklet ve yürüyüş parkurları, gezi alanları, semt sahaları, yeşil alan ve çevre düzenlemeleri yapılacak Şehir Parkları Projesi’nin çalışmalarını başlattı.

Işıklar: “Herşey daha güzel bir Silivri için”

İncelemeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Işıklar: “2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştireceğimiz şehir parkı, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile gezi alanlarından oluşacak yeşil alan düzenleme proje noktalarını inceledim. Çalışmalar yeni yılın ilk günlerinde başlayacak. Heykelleriyle, yeşil alan düzenlemeleri, gezi alanları ve bisiklet parkurlarıyla şehir parkları bölgede büyük bir değişim yaratacak. Her şey daha yaşanabilir bir Silivri için” dedi. Abelia Sitesi önü dere güzergâhında Semt Sahaları ve Bisiklet Parkuru yapılacak alan, Devlet Hastanesi bölgesi Boğluca Dere kenarı Çevre Düzenlemesi Yürüyüş ve Bisiklet Parkur Alanı, Konut Taksi Durağı arkası Şehir Parkı Proje Alanı, Müjdat Gürsu Spor Tesisleri yanı Personel Korusu Yürüyüş ve Bisiklet Parkuru yapılacak Alan olmak üzere dört ayrı noktada modern şehir parkları oluşturulacak. Çalışmalar yeni yılda başlayacak.

Fatih Mahallesi'nde sur kalıntıları açığa çıkıyor 

Yeni Mahalle’de yaptığı incelemelerin ardından çarşı merkezinde Yemeniciler, Akçeşme ve Mumhane sokaklarını da ziyaret ederek esnafla bir araya gelen Işıklar, ardından Fatih Mahallesi’nde sona yaklaşan çalışmaları inceledi. Silivri Ortaokulu çevresinde sur kalıntılarının temizlenerek ortaya çıkarıldığı çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
paşalı
paşalı - 3 yıl Önce

gumusyaka mithatpaşa sitesi ara sokak yolları yamuk yumuk elden geçmek istiyor.

Silivrili
Silivrili - 3 yıl Önce

Sayın baskan ilk once yollar lutfen.1 kasim cad Aliye can ana okulu sonrasi olan cad her taraf yama.toz toprak.Bu yollari duzeltelim ilk once lutfen.Gaffar okan sok bir kere bile temizlenmedi.Kac kere belediyeyi aradik sayin baskanim.Toz ve topraktan arcin camlarini acamiyoruz.Gaffar okan sok.zifiri karanlik buna el atilmasi gerekiyor belediyeye ve bedasa kac defa yazili basvuruda bulunduk.Sonuc yok.İlk once yollariniz lutfen.Belediyeye ve devlete sürekli vergi veriyiruz.Bunları istemek insani hakkimiz olsa gerek.

alipaşalı
alipaşalı - 3 yıl Önce

konutlara giden minibüsler pahalı.. ayrıca minibüslerin saral inşaatlardan kiptaş 2 ye geçmesini istiyoruz.. hep alt yoldan olmuyor..

Bahar
Bahar - 3 yıl Önce

Saral inşaat arkasında kapalı pazar yeri yapıldı ne zaman açılacak bilgi verir seniz sevinirim

Silivrili
Silivrili - 3 yıl Önce

Ilk önce yeni mahalleye giden bitmek bilmeyen trafiğe sebep olan yola çözüm bulun üst yol mu yaparsınız bilmem ama artık az sövüşleyin Milleti'de bir faydalı hizmetinizi görelim

Fatma
Fatma - 3 yıl Önce

Bisiklet yolu yüruyüş parkuru cumhuriyet parkında var zaten.Bu bölgede 2 3 tane aynı projeye gerek varmı.En azında 1 tane piknik alanımız olsa ızgara semaver keyfi yapabileceğimiz çok daha iyi olmazmı?ızgara yapabileceğimiz yakınlarda bir yer yok lütfen bu yazımın dikkate alınmasını rica ediyorum.Projeye piknik alanı dahil edilmesini istiyorum.

Hatice Demirci
Hatice Demirci - 3 yıl Önce

Adapark Sitesinin üstündeki boş alanın yeşil alan olmasını istiyoruz.Nefes alacak yer kalmadı.

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Kipanın önündeki üst geçit onarılmayı bekliyor çocuklarımla geçerken ellerini tutuyorum takılıp düşmesinler diye. Yoğun olarak kullanılan merdivenleri görmezden gelmeyin lutfen.


SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197