banner3088

Yıldız Teknik Öğrencileri Silivri’yi Çizecek

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Silivri Belediyesi ile ortaklaşa geliştirecekleri proje kapsamında Piri Mehmet Paşa Camisi, sahil kordon boyu ve Kale Park Sosyal Tesisleri çevresinde düzenleme çalışmaları gerçekleştirecek.

Yıldız Teknik Öğrencileri Silivri’yi Çizecek

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile ortak bir çalışma için kolları sıvadı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın işbirliği talebiyle birlikte Silivri’ye gelen öğrenciler, birinci ve ikinci yarıyıl projesi olarak ilçede bulunan tarihi Piri Mehmet Paşa Camisi, tarihi Kale Park Sosyal Tesisleri ve sahil kordon boyunda düzenleme çalışmaları gerçekleştirecek. İlçenin yerel dokusuna uygun, kent estetiği yaratan çizimler gerçekleştirecek olan İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Profesör Doktor Ayşe Balanlı, Yardımcı Doçent Doktor Mehmet Zafer Akdemir, Yardımcı Doçent Doktor Dilek Ekşi Karabulut, Yardımcı Doçent Doktor Gökçe Tuna Taygun, Yardımcı Doçent Doktor, Proje Koordinatörü Sevgül Limoncu, Öğretim Görevlileri Ebru Bilinci ve Serpil Muallaoğlu, Araştırma Görevlileri Ezgi Korkmaz ve Lütfü Enver ile 160 kişiden oluşan Mimarlık Fakültesi öğrencileri önceki gün belediyeyi ziyaret etti. Proje ile ilgili inceleme ve tetkik yapmak üzere gelen ekip, Silivri Belediyesi İmar Müdürü Deniz Bayraktar ile görüştü.

 

EN İYİ ÇİZİM IŞIKLAR’A SUNULACAK

Çalışmalarına önümüzdeki hafta başlayacak olan öğrenciler, birinci ve ikinci yarıyıl projesi olarak yapacakları çizimler için fakülte hocalarından değerlendirme notu alacak. Tarihi Piri Mehmet Paşa Camisi, tarihi Kale Park Sosyal Tesisleri ve sahil kordon boyunda düzenleme çalışmaları için en iyi çizim yapan öğrencinin proje çizimleri Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a sunularak, projenin gerçekleşmesi için değerlendirmeye alınacak.


 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2012, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okyar Tuncel
Okyar Tuncel - 7 yıl Önce

bu projenin çok abşarılı olacağına inancım tam, tüm ekibi şimdiden tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196