banner3088

Bu ışığa destek ver Silivri

“Dünyayı kitap yeşertecek”

Silivri’de, kitap toplama seferberliği
Silivri Haber Ajansı’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında Silivri Kaymakamlığı’nın oluru ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle, ilçede ihtiyaç sahibi okullara hediye edilmek üzere “Kitap Toplama Kampanyası” başlattı.

Silivri genelindeki eğitim öğretimin devam ettiği eğitim kurumlarının kütüphanesine yeni kitaplar kazandırmayı amaçlayan bir projedir.19 Nisan 2018 günü başlayacak olan Kitap toplama Seferberliği, 30 Mayıs 2018 günü sona erecek.

Amaç, olabildiğince fazla kitap toplayıp ihtiyaç sahibi okula ulaştırmak.

Okumalı ve okutmalıyız. Çünkü okumak bize onlarca sorunla mücadele etmenin binlerce yolunu gösterir. Toplumsal barış için okumalıyız, ülkemizin güçlü olması için okumalıyız onu ileriye götürüp geliştirmeliyiz, toplum bilgiliyse ancak ülkesine faydalı olabilir. Başarı sadece okulu bitirmek değildir. Başarının sırrı okumak bilinçlenmektir. Hakkını hukukunu bilmek içindir. Genç kızlarımızın tek hayali beyaz atlı prensi bekleyip ve sadece gelinlik olmamalıdır. Güçlü bir birey olup, bilgisiyle, zekâsıyla, önce kendisine sonra ailesine, Ülkesine ve Dünyaya katkı sağlamasıdır. Ezilen, bekleyen, muhtaç olan değil aksine, güçlü bilgili kültürlü olmasıdır. Bunu da okuyarak, bilek gücüyle değil, beyin gücüyle yapmasıyla kazanacaklardır. Sorunlarımızı çözebilmek için, Kültürlü bir insan olmak için okumak gerekir.

 200 kelimeyle konuşan, 2000 bin kelimeyle konuşan insan aynı olabilir mi?

Konuşmayı ve konuşabilmeyi, tartışmayı ve kavgayı ayırt edebilmek için okumalıyız.

Okumak erdemli davranışlar sergilememizi sağlar. Sevmeyi öğretir okumak, sevmeyi bilen insan olay karşısında önce düşünür sonra merhametine danışır, vicdan terazisinde tartar ve ondan sonra konuşur. Bilgili insanın o yüzden sesi kolay yükselmez.

Amacımız; düşünen, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve öğreten, yetkin ve etkin bir neslin yetişmesine katkı sağlamak…

Birçoğumuzun evinde okuduğumuz kitaplar mevcut, kitaplıkta öylece duruyor...

Kitaplar kütüphane süsü olmamalıdır arkadaşlar, beyinden beyne gezip bilgi dağıtmalıdırlar. Herkesin yoluna ışık olmalıdırlar. Güncel kitaba ulaşma noktasında yeterli imkâna sahip olmayan öğrencilerimize, ihtiyaç duydukları kitapları ulaştırabilmek için bu projeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Kitap okumayı sevmeyen yoktur, sadece aradığı kitabı henüz bulamayan vardır. Kim bilir belki o kitap sizlerde bizlerdedir.
Başlatılan proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan komisyonun, toplanan kitapları incelemesinin ardından yine aynı komisyon marifetiyle ilçe genelindeki eğitim kurumlarına dağıtımı sağlanacak.
Başlatılan Kitap toplama seferberliğine destek olmak isteyen vatandaşlarımızın, eğitim kurumlarındaki kütüphanelere hediye edeceği kitapları İlçe genelindeki eğitim kurumlarına, Silivri Haber Ajansı’na ve New Center içinde olan Yeni Mahalle Muhtarı Yavuz Alçı’ya teslim etmeleri gerekiyor.

SEVGİyle, bilgi ışığınla kalın...

Chenay Kobak

YORUM EKLE

banner3205

banner3152

banner3211

banner3196