banner3088

Bükemediğin bileği öp!

Genel seçim tarihi yaklaştıkça Silivri’ye milletvekili adaylarının yanı sıra siyasi partilerin üst düzey yöneticilerinin geldiğine şahit oluyoruz. Silivri’nin yolunu bilmeyen şahsiyetleri bizler de yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Ama tesadüfen denk gelirsek, sağ olsunlar ilçe başkanlıklarındaki basından sorumlu arkadaşlar ne davet ediyorlar ne de bilgilendirme maili gönderiyorlar. Vardır bir bildikleri!

***************************

Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki iktidar ateşi bölgedeki çalışma şeklinden apaçık belli olmaya başladı. Şenol Türkyılmaz ve Zafer Yalçın’ın doğru çalışma programı ile bölgemizden aday olan milletvekillerini doğru yönlendirmesi noktasal atışlar yapması takdire şayan, son olarak Salı günü 5 milletvekili adayı ile Silivri’de adeta gövde gösterisi gibi esnaf ziyareti oldu. Silivri MHP’deki bu istikrar devam ederse Silivri’deki kararsızların oyları ve henüz karar vermemiş olanların oylarını alabilecek durumda.

 

22 Aralık 2014 tarihinde yaptığımız bir haberden dolayı meslektaşlarımız bizleri yerden yere vurdu. Adeta linç etmeye kalkıştılar. O gündür bu gündür bazı arkadaşlarımız (!) bu durumu sindiremediler. Bu sindirim bozuklukları son günlerde yine depreşti. O günde Allah’a havale etmiştim, bugün de aynısını yapıp yine Allah’a havale ediyorum. Ancak mesele ekmeğe göz dikme ise kusura bakmasın hiç kimsenin “yaramazlığına” bakmam  “efendi” görünüşümün altındaki Yusuf’u ortaya çıkarır emeğime ekmeğime dokundurtmam.
O tarihte söylediğimi yineliyorum. Buyrun yazın, yazdırın bir kod, sitelerimize yerleştirelim, süreyi de siz belirleyin kimin ne yaptığı, kimin ne olduğu çıksın ortaya (zaten kimin kim olduğunu, amacının ne olduğunu herkes biliyor ya) içiniz ferahlasın, ya da daha farklı bir şey yapalım, çıkalım sokağa, canlı canlı soralım vatandaşlara, ne dersiniz?

Sevgili dostlar, yukarıdaki paragrafta okuduklarınızı neden yazdım, açıklayayım. Malumunuz diğer meslektaşlarımız gibi bizler de reklam ve ilanla döndürüyoruz kendimizi. Bizler çıtamızı yükselttikçe kaliteli yayınlarımıza devam ettikçe, meyve veren ağaç taşlanır, misali bir iki “yaramaz” meslektaşımız hakkımızda ileri geri konuşup bir sürü yalan yanlış bilgi yayıyorlarmış çevrelerine (hoş anlattıklarına kendileri de inanmıyorlar ya) Affınıza sığınarak buradan açık açık meydan okudum kendilerine, kendine güvenen var ise buyursun. Halep oradaysa arşın burada!

Sözlerime Mevlana Hazretleri’nin bir sözü ile son veriyorum. Umarım güzel bir hafta geçirir, tüm sıkıntılar üzücü şeyler sizlerden uzak olur, sevdiklerinizle mutlu olursunuz.

Allah’a emanet olun .

Ay ışığını saçar, 
köpekse havlar, ulur-durur; 
Ay'ın ne suçu var. 
Köpeğin işi-gücü, huyu-husu budur.
Mevlana

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212