banner3088

İmar Toplantısı Büyükkılıçlı’da Gerçekleşti

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın mahallelerde düzenlediği imar affı toplantılarının bir diğeri Büyükkılıçlı’da gerçekleştirildi.

İmar Toplantısı Büyükkılıçlı’da Gerçekleşti

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın düzenlediği imar affı konulu toplantılar mahallelerde hız kesmeden sürüyor.

Mahalle sakinlerinin imar affı ve belediye çalışmaları hakkında bilgilenmesi amaçlanan toplantılardan bir diğeri Büyükkılıçlı Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Işıklar teknik ekibi ile birlikte mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi.

IŞIKLAR: “BU MEMLEKET TOPRAKTAN BESLENECEK”

Büyükkılıçlı Mahallesi’nde vatandaşın sorularını cevaplayan Işıklar: “Bu topraklar Silivri Belediyesi sınırı içinde olduğu için, yüzlerce yıldır biz yaşadığımız ve gelip burada hesabını biz verdiğimiz için bunları anlatmaktan kaçınmıyoruz. Bu memleketin topraktan besleneceğini ve bu toprakların korunması gerektiğini, imar barışının böyle bir sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Türkiye’nin İstanbul’dan ayrı yönetilmesi gerektiğini söyleyenlere bende, Silivri’nin İstanbul’dan ayrı yönetilmesi gerektiğini söylemiştim. Çünkü bizim tarım topraklarımız var. Yaşam standartlarımızın, geleceğimizin ve istihdamın, refahın devamı bu toprakların korunması ile sağlanacaktır. Topraklarımızı koruma mücadelemizi ısrarla sürdüreceğiz.” dedi

YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 2 yıl Önce

kanun maddesi var verimli tarım arazilerine inşaat yapılamaz diye kanunu işletin.

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197