banner3088

Cennet bu günlerde çok kalabalık…

Terör karanlık yüzünü kanlı ellerini bir türlü çekmiyor ülkemizin üstünden…

Barış istemek, kardeşçe yaşamak istemenin bedeli bu kadar ağır olmamalıydı, yüzlerce cana kıyıldı ve kıyılıyor…

Bu yaşanan vahşetin tablosu gün günden değişiyor, ağırlaşıyor içinden çıkmaz bir hal alıyor…

Eğer ki bu duruma geleceğini bilen veya bilenler çanak tutup susanlar var ise, onların yatacak bir yeri yok, hiçbir din temizleyemez onların günahları…

Ülkemizde yanan bu ateş her şeyi, herkesi sarmış durumda, basın, sivil insanlar, özgürlük adında konuşup suçlu sayılanlar, özgürlük isteyip de ölenler, 9 yaşındaki Veysel’in küçük bedeninde taşıdığı kocaman yüreğiyle barış derken çalınan hayatının hesabını kim nasıl verecek… Çocukları öldürenlerin değil, çocukları öldürülenlerin suçlu ilan edildiği bir ülke olduk…

Öğretmenler ,”Barış’’ sözcüğünün anlamını nasıl anlatacaklar öğrencilerine???

Her gün ölüyoruz, BİZ ölüyoruz, Kürt’te biziz Türk’te biziz, sizler değil biz siviller ölüyoruz…

Şehitler yoksul ailelerin evlatları hepsi, devlet yönetenlerin ve etrafındakilerin çocukları ölmüyor! Tabi ki ölmesinler, hiç kimse adaletsiz ölmesin ama Bir insan olarak soruyorum, Ne zamandan beri ölüm insan ayırt eder oldu?

Failler neden yakalanamıyor,ne Suruç’un ne Diyarbakır’ın ne Gezi’de ölen o çocukların suçluları,AN’KARA,onun da mı arkasındaki karanlık gücün ortaya çıkmayacak?,Başkentin içine kadar canlı bomba girebiliyor bu nasıl olabiliyor?güvenlik önemleri güçleri nerdeydi?

Onlarca yaralı yerdeyken birde atılan gazla boğuşuyorlar… İnsanlığın bittiği an!

Bugüne kadar yapılan bu katliamların sonuçları failleri arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılıp herkesin adalete teslim edilip, hukuk karşısında bağımsız yargının karşısında hesap verip suçlarını çekmeleri gerekmektedir. Her ölümden devlet olarak siz sorumlusunuz! Bunları da aydınlatmak sizin göreviniz!

Lanet olsun diyorum insanlığın üzerinden siyaset yapan her kim ve kimler varsa!

İnsanları ötekileştirmekten vazgeçip, Ülkemize birlik beraberlik ve kardeşçe bir yaşamın özgürce ve barış içinde yaşanacak günlerin tez gelmesini ümit ediyorum. Birilerinin egoları için, siyasetleri için ölen yüzlerce MASUM insanımız için gözyaşımız dinmeyecek, ailelerin acılarını yüreğimizde hissediyoruz.

Keşke bir şeyler olması ya da düzelmesi için kimse canından olmasaydı…

Keşke ,”Barış’’güvercini kana bulanmasaydı…

Keşke herkes özgürce fikrini söyleyebilseydi, hukuk ve adalet çerçevesi içinde de karara varabilinseydi…

Kimse zarar görmeden yaşanabilseydi…

Bu günlerden sonra gelecek olan barış ve huzur adaletli olmayacaktır gözümde çünkü yüzlerce insanın hayatına son verilen bir barış isteğinin sonucu ölüm olmuştur!

Yazacak bir şey yok “acıdan’’başka..

 

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197