banner3088

Skandal İddia! Marmara'yı zehirliyorlar mı?

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı sosyal medyada yaptığı açıklamayla skandal bir iddia ortaya attı. Paçalı Marmara Denizine zehirli atıkların döküldüğünü ve bu nedenle binlerce deniz canlısının yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Binlerce balık ölü bulundu!
Paçalı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Dikkat. Marmara zehirleniyor. Fotoğrafta gördüğünüz içinde binlerce canlının yaşamını kaybettiği, doğanın hunharca katledildiği, Marmara'nın zehirlendiği Gümüşyaka deresi. Evet yanlış okumadınız.  Marmara zehirleniyor. İnce ince, adım adım. Yetkililere göre balıklar "çamurdan okside oluyor" Tabii bilimsel bir rapora dayanmıyor bu varsayımları. Bu dere Gümüşyaka sahilinden Marmara'ya bağlanıyor.  İçindeki asit kokusu yaklaşınca dahi göz yaşartıyor. Yakınında İSKİ'ye ait bir arıtma tesisi var." dedi. 

Göz mü yumuluyor?
Paçalı paylaşımının devamında "Bu ülkede devletten habersiz yaprak kıpırdamaz. Peki o dereye zehirli atıklar nasıl karışıyor? Kimler var bu işin perde arkasında? Bu dere nasıl/neyle kim tarafından zehirleniyor? Kimler bu doğa ve çevre katliamına ne için göz yumuyor? Derede ölen balıklardan bir kaçını fakülteye gönderdik. Su numunelerini de üniversitede tahlil ettiriyoruz. Eminim İSKİ de bu konuda rapor hazırlıyordur ve örnek almıştır. İnsan, hayvan, bitki. Doğanın bütününü oluşturan en temel unsurlar. Ve su, bu bütünün en önemli yaşam kaynağı. Doğayı, çevreyi, su canlılarını, Marmara'yı ve hepimizi zehirleyen katilleri de, onlara göz yumanları da en kısa sürede açıklayacağız!
Bu katliama elbette susmayacağız." diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 11 ay Önce

Bunu fark ettiniz iyi ama kimse müdahele etmedikten sonra faydası yok sesimizi çıkardığımız zamanda maalesef birilieri sesimizi kısmak için elinden gelen her pisliği yapıyor yazık bu cennet vatan yağmacıların çapulcuların esiri olmuş çok yazık

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211