banner3088

CHP 97 yaşında

CHP'liler partililerinin 97. Kuruluş yıldönümünü sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunup, saygı duruşu ve İstiklal Marşını okuyarak kaydettiler.

CHP 97 yaşında

Maske ve sosyal mesafe kuralına riayet edilen programa İlçe Başkanı Berker Esen'in yanı sıra ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları, Meclis Üyeleri ile geçmiş dönem ilçe başkanlarından Erdoğan Ataç'ın katılım gösterdiği gözlendi.

Programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Başkanı Berker Esen şöyle yaptı:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin, bugünkü Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97'nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

“CHP; CUMHURİYETİMİZİ KURAN PARTİDİR”

CHP İlçe Başkanı Esen, kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıl önce işgal altında kan ve ateş cehenneminin ortasında, bağımsızlık sevdasıyla vatanını kurtaran ve Cumhuriyetimizi kuran partidir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan tek partidir.

“CHP; ÇAĞDAŞ VE AYDINLIK BİR YAŞAM MÜCADELESİNİN ÖNCÜSÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile adaletin güçlü savunucusu; laiklik başta olmak üzere Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının sağlam güvencesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam mücadelesinin öncüsüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda, Cumhuriyet'in bütün kazanımlarını korumaya ve ileri götürmeye and içmiş bir partidir.

Büyük Önderimizin işaret ettiği gibi, “cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde” olsalar bile Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet'in ve halkın partisi olarak bir ulu çınar gibi dimdik ayaktadır.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ VARSA, UMUT VARDIR, AYDINLIK GÜNLER VARDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır.

97 yıldır demokrasi, adalet, özgürlük ve eşitlik mücadelesinden taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi asla geri adım atmayacaktır.

Üstlendiğim her görevde neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta kurucumuz büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve yol arkadaşlarını şükranla anıyor; hayatta olan eski genel başkanlarımız Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Deniz Baykal'a uzun ömürler diliyorum.

Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere cumhuriyetimize sahip çıkarak, aydınlık yarınlar için çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Atatürk'ün bizlere gösterdiği yolda, aklın ve bilimin rehberliğinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla, partimizin 97. Kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211