banner3088

CHP’de kritik adaylıklar anketle belirlenecek

CHP dün son adaylarını netleştirecekti ama toplantıdan sonuç çıkmadı. Bunun gerekçesi yapılan anketlerin sonuçlanmaması ve örgüte yeniden görüş sorulması olarak belirtildi

CHP’de kritik adaylıklar anketle belirlenecek

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün toplandı. Toplantıda kritik yerlerdeki belediye başkan adaylıklarının belirlenmesi bekleniyordu. Kılıçdaroğlu adayları belirlemek için Parti Meclisi'nden tam yetki almıştı. Ancak süreç uzadı ve MYK gündemine atamalar gelmedi. Adaylıklara dair kesin bir takvim de açıklanmadı. Uzama gerekçesi olarak bazı adaylar için tekrar yapılan anket çalışmalarının sonuçlanması ve örgüte tekrar görüş sorulması olarak belirtildi.

OYLAMAYA TAKILMIŞTI

Belirlenmesi gereken yerler arasında İstanbul'da Maltepe ve Silivri, Muğla'da Bodrum, İzmir'de Bayraklı adayları bulunuyor. Daha önceki Parti Meclisi toplantısında gündeme gelen ancak oylamaya takılan seçim çevrelerinde son sözü Kılıçdaroğlu söylemiş olacak. Maltepe'de mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ın, Silivri'de Muharrem İnce'nin dünürü Özcan Işıklar'ın, Bodrum'da Mehmet Kocadon'un, Bayraklı'da Cevat Durak'ın aday gösterilmesi bekleniyor.

SÖZCÜ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Silivrili
Silivrili - 1 yıl Önce

Artık genç başkan istiyoruz oylamada zaten mevcut başkan istenmedi daha neyi zorluyorsunuz ki

mustafa ciner
mustafa ciner - 1 yıl Önce

CHP parti meclisinin istemediği bir insanı neden halkın önüne çıkarmak istersiniz ben anlamıyorum.Halk Özcan başkanı istemiyor.2 dönem ne hizmet yaptı? Hangi hizmeti yarım kaldı ? Seçim meydanlarında ne anlatacak? Bu işler Atatürk ,demokrasi söylemleri ile olmuyor anlayın artık.Halk hizmet istiyor hizmet.

banner3205

banner3387

banner3211

banner3152

banner3196