banner3088

Esen “Yasal süreç başlatıldı”

Dün gece Twitter üzerinden paylaşılan CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen ve Yönetim Kurulu üyelerinin yazışmasıymış gibi ortaya atılan whatsapp yazışmalarının tamamen kurgu olduğu ortaya çıktı. CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen ve Yönetim Kurulu konuyla ilgili olarak yasal süreç başlatıldığı ifade edildi.

Esen  “Yasal süreç başlatıldı”

CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen ve Yönetim Kurulu’ndan konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapıldı.Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Basına ve Kamuoyuna;

Pazar Günü yapılacak seçimler öncesi sandıkta kaybedeceklerini anlayanlar iki gün önce Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun twitter hesabı üzerinden yaptıkları provokasyonun bir benzerini dün gece CHP Silivri Gençlik Kollarımıza ait olduğu iddia edilen sözde whatsappgrubu üzerinden bir kez de Silivri’mizde gerçekleştirmeyi denediler.

Dün gece sosyal paylaşım sitesi Twitter’da açılan sahte hesapları üzerinden yaratılmaya çalışılan algı operasyonu ile gençlik kollarımızı ve gençlik kolları yöneticilerimizi eli kanlı terör örgütü pkk ile yan yana getirmeye çalışarak itibarsızlaştırmaya çalışanlar ile ilgili olarak dün gece İlçe Emniyet Müdürlüğümüze giderek yasal süreci başlattık.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Bütün ümidim gençliktedir” sözleri ile önemine vurgu yaptığı, gençlik kollarımıza yönelik hayasıziftira kampanyasını Atatürk’ün ismini kullanarak Atatürk Sevdalısı @tkuzeyguney isimli twitter hesabı başlatmıştır. Atatürkçülük maskesi altına saklanarak bu rezil iftira kampanyası için açılan bu ve benzeri hesaplar iyi bilmedirler ki yolumuz Cumhuriyet, rehberimiz Atatürk’tür.

Biliyoruz ki seçim sürecine giden yolda yaptığımız 35 mahallede ki örgütlenme, Silivri Büyük Gençlik Buluşması ve Silivri gençliğinin bizlere gösterdiği yoğun ilgi bir gurubun gözünü korkuttu. Daha önce denedikleri provokasyonlarda başarılı olamayanlar bu kez bizleri kırmızı çizgimiz Atatürk Milliyetçiliği ve Atatürk üzerinden vurmaya kalkarak Silivrideki huzur ortamını bozmayı hedefliyorlar. Biz CHP Silivri Gençlik Kolları olarak başta bizlere ve mücadelemize inanan genç yoldaşlarımız olmak üzere tüm Silivrilileri sağduyuya davet ediyor bu işin takipçisi olacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz.

Son olarak açılan sahte hesaplar üzerinden Martın sonunda gelecek baharı engellemeye çalışanlar iyi bilsinler ki Pablo Neruda’nın dediği gibi “Tüm çiçekleri koparabilirsiniz ancak baharın gelişini önleyemezsiniz” yürüttüğünüz bu alçak, hayasız ve haysiyetten uzak saldırı kampanyası ile biz CHPligençleri sindirmeye ve yıldırmaya gücünüz yetmeyecek. Tüm bu saldırılara rağmen, Büyük Atatürk’ün gençliğe hitabesinde “Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içindedahi, vazifen; Türk İstiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!” sözlerinden aldığımız güç ile daha fazla gençlik daha fazla gelecek için dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.”

CHP Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen ve Yönetim Kurulu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211