banner3088

Esen’den Dünya Barış Günü mesajı

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Dünya Barış Günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

Esen’den Dünya Barış Günü mesajı

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, 1 Eylül Dünya Barış günü dolayısıyla duygu ve düşüncelerini kamuoyuyla yazılı bir açıklama ile paylaştı. Esen'in açıklaması aynen şu şekilde:  “İnsanlık tarihinin en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşı olana 2. Dünya Savışının başladığı gün, bir daha benzer acılar yaşanmasın diye “Dünya Barış Günü” ilan edildi.

“İNSANLIK DERS ALMIŞ DEĞİL”

1 Eylül 1939'un üzerinden 81 yıl geçmesine rağmen insanlık ders almış değil. Savaş, göç, sefalet devam ediyor. Hayatlar kayboluyor, doğada onarılmaz tahribatlar yapılıyor…

Ve tabii her zaman olduğu gibi savaşların, çatışmaların, krizin faturası yoksullara emekçilere çıkarılıyor. Ülkemizde insanlar haksız, hukuksuz bir şekilde zindanlarda tutuluyor.

Ormanlarımız, tarlalarımız, meralarımız talan ediliyor, yok ediliyor. Böyle bir dönemde “Dünya Barış Günü”nü kutlamak ne kadar gerçekçi olur, tartışılır.

“Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir, barıştır.” demişti Yaşar Kemal. Muhaliflerin, gazetecilerin zindanlarda tutulduğu, hakkını arayanların şiddet gördüğü bu ülkede; umudu korumalıyız, barış türküleri söylemeye devam etmeliyiz.

“CHP OLARAK BU BOZUK DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ!”

Bu kader değil. Bu düzen değişebilir. CHP olarak bu bozuk düzeni değiştireceğiz! Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeyen, demokratik bir toplum düzenini oluşturmak zorundayız.

İnsanların şiddet, işkence görmediği, haksız yere tutuklanmadığı, bütün canlıların, doğanın haklarının korunduğu emekten, insan haklarından, özgürlükten ve barıştan yana demokratik bir düzeni inşa etmeliyiz. Edeceğiz!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212