banner3088

Göçengil'den 95. Yıl Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 95. Kuruluş Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Göçengil'den 95. Yıl Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 95. Kuruluş Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı. Göçengil'in mesajı şu şekilde;

"Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri diye tanımladığı Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923'te Atatürk tarafından kurulan, insanı merkezine odak alan sosyal demokrat siyasi görüşü benimsemiş Türk siyasî partisidir.

Cumhuriyetten bile eski tarihi olan partimiz 1927 yılında partinin kurucu ilkelerini oluşturan Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik CHP'nin dört temel ilkesi olarak benimsendi. 1935 yılında Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri de eklenerek partinin temel ilkeleri altıya çıkarıldı. Bu ilkeleri simgeleyen altı ok da, CHP'nin simgesini oluşturdu. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’yi kurdu. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasisini inşa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir. Otel lobilerinde kurulan partilerin aksine savaş meydanlarında kanla kurulmuş bu parti savaşın hâkim olduğu bu zor günlerde ortaya çıkarak, halkı örgütlemiş ve kurtuluşu sağlamıştır. Halkımızın o günlerde nasıl CHP’ye ihtiyacı olmuşsa bugünde kurtuluş için, CHP'ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle, yılmadan, vatanımız için her türlü fedakârlığı yaparak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının korunması için var gücümüzle çalışacağız.

Partimiz çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı, omuz omuza, adım adım durmadan ilerleyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; partimizin kuruluşunun 95.yıldönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayata gözlerini yummuş tüm genel başkanlarımızı İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor, partimize emek veren tüm emekçilerimizi 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum"

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 17:16
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196