banner3088

Göçengil “Hükümetin bir seçim popülizmi ve komedisidir”

CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, yazılı bir açıklama yaparak, 130 yıldır kullanılan hattı 10 yıl önce onarım gerekçesiyle kapatıp İstanbul seçimleri arifesinde müjde olarak lanse eden AK Parti'ye tepki göstererek “Metro kadar önemli toplu taşıma hattı olan tren hattının yıllardır kapatılarak kaderine terk edilip, seçimlere 15 gün kala açıklanması, hükümetin bir seçim popülizmi ve komedisidir” ifadesini kullandı.

Göçengil “Hükümetin bir seçim popülizmi ve komedisidir”

CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil,basın yayın kuruluşlarıyla yazılı olarak paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“AKP Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu’nun, yerel basında ve sosyal medyada yer alan, ‘’Büyük Sinekli ve Kurfallı tren istasyonunun müjde’’ başlıklı haberini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz.

1870 - 1890 tarihleri arasında yapılarak, yaklaşık 130 yıl aralıksız hizmet veren Edirne - İstanbul hattı; 10 yıl önce, hatların yenileneceği bilgisi ile kapatıldı. Yenileneceği söylenen hatlara; 4 yıl boyunca hiç çalışma yapılmamış, akabinde demir yolları yenilenmiştir. Bugün itibariyle, köy istasyonlarında hizmet vermeyen sadece ilçe istasyonlarında yolcu alan bu hattın üzerindeki tüm istasyon binaları tarihi eser niteliğindedir. 10 yıl önce kaderine terk edilen bu tarihi istasyon binaları, bugün yıkılmış yada hurdalık olmuş durumdadır. Ayrıca, 3 yıldır Kurfallı köy kantarı yanında, ‘’Sinyalizasyon yapılacak’’ gerekçesi ile, halkın vergileriyle alınan yüzlerce ekipman da, kaderine terk edilmiş durumda olmakla beraber, çürüyüp gitmektedir. Yıllardır işi alan taşeron firmalar, bir hafta çalıştıktan sonra, işi tamamlamadan bırakıp gitmektedirler.

Tam hizmete girmesi en az 1.5 yılı bulacak tren istasyonunun seçimlere 15 gün kala, ‘’Büyük Sinekli ve Kurfallı tren istasyonunun müjde’’ başlığı ile açıklanmasını, hükümetin her seçim döneminde yaptığı göz boyama haberlerden biri olduğunun farkındayız. Yapay umutlarla halkın kandırıldığı apaçık ortadadır. Vatandaşlarımız her şeçim döneminde olduğu gibi içi boş vaatlerle ve asla yerine getirilmeyecek bıkkınlık derecesinde ki bu müjdelere inanamamaktadır. 10 yılda, ‘’Ülkemizi demir ağlarla ördük’’ diyenlerin; 10 yılda, 20 km. tren ağını örememesi, halkımız tarafından gelinen sabrın son noktasıdır. Bu zamana kadar elinizden tutan mı vardı da, bunu şimdi yapmayı gereği duydunuz?

Metro kadar önemli toplu taşıma hattı olan tren hattının yıllardır kapatılarak kaderine terk edilip, seçimlere 15 gün kala açıklanması, hükümetin bir seçim popülizmi ve komedisidir. Unutulmamalıdır ki, daha önce oy uğruna aceleyle açılan tren istasyonlarının bedelini halkımız; 8 Temmuz 2018’de Çorlu’da, 22 Temmuz 2004’de, Pamukova’da canları ile ödemişti. Biz; teknik açıdan onay verilmeden açılacak olan hatta doğacak sorunların bedelini, Büyük Sinekli ve Kurfallı’da ödenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

İçi boş vaatlerle halkımızın umutlarını sömürmekten başka hiç bir şey yapmayanlar, bugün müjde diye beyanat verenler, 10 yıldır kapalı olan istasyon için bölge halkından özür dilemelidirler.

Suna GÖÇENGİL

CHP Silivri İlçe Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baba Serdar
Baba Serdar - 1 yıl Önce

Sen hangi dünyada yaşıyorsun şöyle bi İstanbul’a bi bak aç gözünü. Başakşehirden. Bağcılar’dan metroya biniyorsun burasını iyi oku yerin üstünden denizin altında Asya yakasına geçiyorsun trafik yok zaman kaybı yok ve nereye kadar biliyormusun çekmeköye kadar sen orayı inşAllah biliyorsundur CHP zihniyetiyle yönetilen Silivri hala köy sen önce geçen on yılda yapmadığınız hizmetin hesabını ver ondan sonrada bi istanbulu gez ve gör görebilirsen tabii yanınada Özcan ışıklarıda al oda bişeyler görsün

Baba Serdar
Baba Serdar - 1 yıl Önce

Yorumlarımı yayınlamıyorsunuz bende sizin haberlerinizi okumuyorum sayfanızı siliyorum

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197