Devlet Baba !!!

 Selimpaşa’da iki katlı evde çıkan yangında 4 aile sokakta kalmıştı. Yol yordam bilemeyen vatandaşlarımız Devlet Baba’nın kapısın çaldılar haklı olarak “Bize sahip çık ”diye…

Kaymakam Bey’in en hassas olduğu konuların başında gelen “mağduriyet” Kızılay’la yapılan görüşme neticesinde çözüme kavuştu. Kızılay Silivri Şube Başkanı Erkin Erkuş, Mehmet Haseski ve Ayhan Süzmeçelik’le birlikte bir kamyon dolusu eşya ile yangınzedelerin sokakta kurdukları çadır evlerine gittik. O mağdur aileler Ramazan Bayramı gelmeden adeta bayramı yaşadılar ve ağızlarından dökülen tek laf “Allah razı olsun” oldu. Devlet Baba yine büyüklüğünü gösterdi.

Ancak o ailelere yapılan yardım geçici, yanan 2 katlı 4 göz odadan oluşan evi tadilat bekliyor ve o insanlar çoluk çocuk hala sokakta çadırda kalıyorlar. Büyükşehir Belediyesi söz vermiş, Silivri Belediyesi söz vermiş, o demiş biz evinizi yapacağız, bu demiş evinizin tadilatını yapacağız.

Şimdi Devlet Baba yine bir büyüklük yapıp o mağdur ailelerin evini de onarır mı? İşi siyasete dökmeden sadece ama sadece Allah rızası için o evin tadilatını yaparlar mı? İşte o zaman bende gidip mağduriyetin giderilmesinde kimin emeği varsa elini öpeceğim.

Cuma günü iftar saatine yakın telefonum çaldı, açtım, Selimpaşa’da bulunan bir arkadaşım kaza olduğunu ve bir çocuğa araç çarptığını… Telefonda kısaca anlattı. Olay yerine geçtim, güvenlik şeridiyle kapatılmış yerde kan ve bisiklet var. Maalesef küçük çocuğun yaşama tutunamadığını da öğrenince yığıldık oracıkta, daha önceki yazılarımda da hep bahsetmiştim empati yaptığımı, ne kadar acı bir şey, ölümün soğuk yüzünü bir kez daha gördüm orada. Daha acı olan da çarpan sürücünün olay yerinden kaçması, dursa, alsa, gitse hastaneye belki de bugün o çocuğumuz aramızda olurdu belki… Allah anne, baba ve yakınlarına sabırların en büyüğünü versin. Umarım o aynı gece serbest bırakılan sürücü de cezasını alır.

Yol yine aynı prosedürlere mahkum bir şekilde olabilecek kazalara, ölümlere gebe…

Eylül ayında okullar açılacak, o yol üzerinde yüzlerce öğrenci yürüyerek okula gidecek... Allah göstermesin bir ölümlü kaza daha olursa hesabını günahsız çocuklarımız mı ödeyecek?

Yok, prosedürmüş yok genelgeymiş… Bahane üretmekten başka bir şey değil. Ukame sorumluluğundaki yol, gerekli önlemlerin alınmasında yerel yöneticilere top atılıyor. Yerel yöneticilerimiz de Ukame’ye topu atıyor. Beyler !!! Siyasi maçınızı başka yerde yapın, burada masum insanlar ölüyor, evlere ateşler düşüyor! Herkes zarar görüyor. Ne olur siyasi maçlarınıza alet etmeyin burayı da, kim alıyorsa bir an önce alsın önlemi… Lütfen !!!

YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3212

banner3841