banner3088

Devlet Baba’ya

Saygıdeğer Devlet Baba;

Size bu satırları yazarken içimin burkulduğunu bir kez daha zikrederek başlıyorum mektubuma..

Silivri’de adı artık “ölüm yolu” diye anılmaya başlayan bir nokta var. Neden böyle anılıyor derseniz hemen anlatmaya başlayayım.31 Mayıs 2015 tarihinde 19 yaşındaki Umutcan Pirik isimli kardeşimiz yoldan karşıya geçerken özel bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.13 Haziran 2015 tarihinde Avni Akgül isimli bir amcamız aynı yerde özel bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Son olarak ta 21 Ağustos 2015 tarihinde Murat Kırıkçıoğlu isimli bir kardeşimiz de yine aynı mevkide hayatını kaybetti. Yer aynı, sebep aynı, sonuç aynı. İşte bu sebepten adı “ölüm yolu” oldu.

İki tarafta da üst geçit olmasına rağmen yaşandı bunlar, kusurlu olabilirler kabul ediyorum. Ama hemen hemen her ay bir kurban verir olduk. Belki de Eylül ayının kurbanı bir yakınımız, sizin bir yakınınız olacak

Şimdi sizden bu ölümlerin son bulması, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi adına sadece bir talebim olacak;

Çorlu Durağı dediğimiz mevkideki yolun iki tarafına da çektiğiniz tel örgülerin uzatılarak bölge trafik istasyonun oraya kadar uzatılması zor olmasa gerek, teknik bilgim yok ama aklın yolu bir !

Kimin ilgi alanına giriyor bilmiyorum. Ama bu konuya Silivri Kaymakam’ı Sayın Faruk Bekârlar beyin el atacağını tahmin ediyorum. İlçe Kaymakamlığı, Karayolları, UKAME, Silivri Belediyesi, İBB, sizler Devlet babasınız, gereğini en kısa zamanda yapacağınızı ümit ederek mektubuma son veriyorum.

Allah yardımcınız olsun.

 ***

2009 yılında başladığımız SHA serüvenimizde 24 Ağustos 2015 itibari ile dolu dolu 6 yılımızı tamamladık.Merak ve sevgiyle başladığımız yayın hayatımızda beni yalnız bırakmadığınız için sonsuz teşekkür ediyorum.32 bin kişinin (sayı her gün artıyor) takip ettiği,günde 10 bine yakın okuyucunun ziyaret ettiği bir yayın kuruluşunun sahibi olmak gurur ve onur verici…Hepinize sonsuz şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum.Allah eksikliğinizi göstermesin.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212