banner3088

Dişlerimi sıkarak kendimi zor tutarak…

Yine bir haftanın daha ortasına gelmiş bulunuyoruz ama öyle ama böyle. “Nasılısınız?” demek istiyorum öncelikle. Cevabınızı duyuyor gibiyim…

Evet, çok yıprandık, çok hırpalandık “çok evlatsız kaldık, çok yarım kaldık”

Biz, çok kanadık günlerdir…

Farkında mısınız yaşam çok ağrı ve acı vermeye başladı? Bunun ciddi sebepleri elbette ki var. Bu sebeplerin içinde güzelliklerden, sevgiden ve maneviyattan uzaklaşmak da var dostlar…

Hep söylediğimi yine tekrar edeceğim  “İnsan bu kadar doyumsuz olduğu ve olanla yetinmediği sürece” ne bu kavgalar son bulur, ne bu akan kanlar durur…

Oysaki dünya çok büyük. Ülkemiz bir cennet, içi bolluk ve bereket dolu. Her farklı ırk, din, etnik kimlik ile “barış” içinde yaşayabilecek kadar geniş. Bu öfke, bu kin, bu kötülük, nedir bu zulüm? Hiç tabiat ana yadırgar mı çiçeğini “sarı” açtı diye, sorarım size.

Siyaset ve politikayı yazmak istemiyorum. Yeterince can sıkıcı zaten ama şunları belirtmeden geçemeyeceğim:

Siyaset, belli bir toplumda çatışma halinde olan düşüncelerin uzlaştırması faaliyeti değil midir?  Politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatı değil midir? İşte bunları yazmak istediğimde, yazarken dişlerim sıkmaktan acısa da, kendimi zor tutsam da hep ve tek savunduğum bir şey vardır bu konuyla ilgili “Devlet büyükleri, ülke yöneticileri kendi ülkemiz dâhil ve hangi ülke olursa olsun hiç fark etmiyor,  politik anlaşmalarını nasıl kâğıt üzerinden yapıyorlarsa bedellerini de o kâğıtlar ödemeli.  “İNSANLAR” DEĞİL!

MASUMLAR DEĞİL,ÇOCUKLAR  HİÇ DEĞİL!!!

Tarihe bakıldığında, sen gel bin yıl orta Asya’da savaş, İstanbul’u fethet Roma’ya diz çöktür. Sonra terör adındaki bu insan kanı içici pislikleri vatanına göz diksin ve nerden çıkıp can alacaklarını bileme!

Dağda iflahını kesen yiğitlerle başa çıkamayıp şehirlerimizde masumlara silahsızken saldırmak ancak onlar gibi şeref yoksunu ve onursuz kişilere aittir… İnsan öldürmenin akli ve ahlaki hiçbir sebebi olamaz, öldürme bahaneleri bu kadar kolay ve ucuz olamaz. Tekbir getirmek nedir? Ve ne için kullanılır? Soruyorum size?

Benim bildiğim Müslümanlıkta Allah’ın büyüklüğünü, yüceliğini anmak için söylenen ”Allahü ekber” sözü ile başlayan duadır. Dahası Allah büyüklüğünü hatırlamadır. Peki, bu tekbir getirerek insan öldürmek ne demek? Allah büyüktür diyorlar insan öldürürken. İlginç. Yani bu eylemlerini Allah adına yaptıklarını gösteriyor.

İşin trajik handikabı ise arkadaş, kimse de şunu demez: Dinde böyle bir şey yok. Çünkü dini herkes işine geldiği gibi uyarladığı açıkça görünmektedir… Hem Irak’ta hem Libya’da hem Suriye’de iç savaşlar yaşandı ve yaşanıyor. Çarpışan her iki taraf da Müslüman. Ve birbirlerini vururken tekbir getiriyorlar? Bırakın insanı, yeryüzünde hiç bir canlıyı zarar verip yok etmek insanın haddine değildir! Yaradan hiçbir zaman bunu savunmamıştır! Din hiçbir olaya alet edilemez! Kötülük yapıp arkasına sığınılamaz! Din kulla Yaradan’ın arasındaki bağdır bunu başka şeylere bağlanamaz! Din insanın istek ve amaçlarına uydurulamaz! Bu kafamızın içindeki beyni bize düşünmemiz için verdi.

DÜŞÜNELİM!

*** Bilgi bir domatesin meyve olmasını bilmek,
bilgelik ise meyvenin salatanın içine konmayacağını bilmektir!***

Düşünelim!

Karıştırmayalım!

Ayrıştırmayalım!

Ötekileştirmeyelim!

Birlik beraberlik olup “barış” içinde yaşayalım!

Devletimizin yanındayız ve her türlü bu bitmeyen kavgayı, dinmeyen gözyaşını, durmayan kanın üstesinden gelecektir çünkü TÜRK MİLLETİ, KENDİ ADINI AYAKLAR ALTINA ALMAYA KALKIŞAN AYAK TAKIMINI TARİH BOYUNCA AYAKLAR ALTINA ALMIŞTIR!

Sevgi ile kalın ama kol kola, omuz omuza, el ele, haksızlığın karşısında dimdik “BİLGİ” ile kalın her daim, zira boş bir çuvalın dik durması zordur!

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197