banner3088

Kızıl Çin’i lanetliyoruz

Silivri Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Özkök, yaptığı yazılı açıklama ile Doğu Türkistan’da yaşanan Çin’in zulmüne karşı durulması gerektiğini belirtti.

Kızıl Çin’i lanetliyoruz

Erhan Özkök’ün sosyal medya üzerinden yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Silivri Ülkü Ocakları olarak kamuoyuna saygıyla duyurulur; Ramazan ayının başlamasıyla birlikte gündeme gelse de, nice Ramazanlar'da ve olağan günlerde Müslüman Türklere yönelik adice hal ile baskı ve zulmünü devam ettiren Çin Devleti, yine aynı dayatmalarla, işkencelerle, insanlık dışı müdahalelerle Müslüman Türk kardeşlerimizi şehit etmiştir.

Uzun senelerdir Doğu Türkistan kan ağlamakta, Türkler işkenceler görmekte, evlerinden ve yerlerinden edilmekte, hayatlarına son verilmektedir. Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesiyle baş başa bırakılmaktadır. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan'ı, sırf inançları gereği yaşatmak istemeyen Çin, Müslümanları katlediyor, oruç tutmalarını engelliyor, camilerden okunan ezanları susturuyor.

Resmi makamlar görmezden gelmektedir

Geçtiğimiz günler içerisinde yaptıkları insanlık dışı müdahaleler ile 28 soydaşımız şehit edilmiştir.

Günden güne kontrol edilemeyen bir baskıcı yapılaşma soydaşlarımıza karşı zulmünü sürdürürken, dünya devletleri ve sözde insan hakları savunucuları gözlerini kapatmaktadır. En acısı da, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi makamları görmezden gelmektedir, işkencelere yönelik herhangi bir yaptırım mekanizmasını harekete geçirememektedir.

Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın milli ve manevi değerlerine karşı adeta bir yıkım gerçekleştirilmesi, işe yaramayan barışçıl makamları sessizliğe itmiştir. Söz konusu Müslüman Türk olduğunda uluslararası sivil toplum kuruluşları sessizlikten yana olan tarafını bir kez daha göstermiştir.

Kızıl Çin’i lanetliyoruz!

Zulmün baş mimarı Kızıl Çin’i ve sessiz kalarak bu vahşete ortak olanları lanetliyoruz. Ramazan Ayı’nda din ve soy kardeşimiz Uygur Türkleri’nin acılarını görmezden gelerek, çizdikleri pembe tabloların hayalleri içerisinde milletimizi de bu senaryolarla uyutmaya çalışanları kınıyor ve uyarıyoruz: Aziz milletimizi, işkenceyi kendisi için bir yol seçen ve hukuk dışı uygulamaları ile bilinen Çin’in zulmüne dur demeye çağırıyoruz.

Acılarını yüreğimizde hissedeceğiz

Silivri Ülkü Ocakları olarak, dün olduğu gibi bugün de zalimin zulmüne karşı soydaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Son Ülkücü nefesini vermediği ve kanımızın son damlası akmadığı sürece Doğu Türkistan sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Acılarını yüreğimizde hissedecek, dertlerini derdimiz kabul edeceğiz.

Kaşgar’da yaşanan olaylar sırasında alçakça şehit edilen 28 Uygur Türk’ü başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
magunaci kardesler
magunaci kardesler - 5 yıl Önce

Evet haklısın kardesim

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196