banner3088

Tuğçe doğduğu kasabada toprağa verildi

Almanya’da Sırp gencin saldırısıyla komaya giren ve hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak, doğduğu kasaba Bad Soden-Salmünster’de toprağa verildi.

Tuğçe doğduğu kasabada toprağa verildi

 İki haftadır Almanya’nın gündemine oturan ve her kesimden büyük destek gören Tuğçe Albayrak son yolculuğuna uğurlandı. Waechtersbach Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Merkez Cami’inde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından Tuğçe Albayrak, gözyaşları arasında toprağa veridi. Cenazeye Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici Soysal, DİTİB Genel Başkanı ve Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu, Offenbach Belediye Başkanı Horst Schneider, Gelnhausen Belediye Başkanı Thorsten Stolz, Waechtersbach Belediye Başkanı AndreasWeiher, Hessen Eyaleti milletvekilleri İsmail Tipi ve Turgut Yüksel, Berlin Eyaleti milletvekili Özcan Mutlu ve çok sayıda Türk vatandaşı katıldı.

Tuğçe Albayrak, kılınan cenaze namazının ardından doğduğu Bad Soden Salmünster’deki mezarlığına taşınarak defnedildi. Çok sayıda Alman vatandaşı da cenaze merasimine katılarak Tuğçe Albayrak’ın gösterdiği cesarete destek verdi. Almanlar, genç kızı mezarına kadar giderek yolcu etti.

Baba Ali Albayrak ve annesi Sultan Albayrak’a taziyelerini sunan Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, çok büyük üzüntü duyduğunu söyleyerek, “Bugün yas günümüz. Çok üzgünüz. Cenazeden sonra da ailenin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da Almanların cenazeye sahip çıkmasına ve destek göstermesine teşekkür etti.

Medyanın yoğun ilgi gösterdiği cenaze merasiminde Alman televizyonları cenaze namazı canlı olarak verdi. Alman Bild gazetesi haberi okuyucularına “Almanya kahramanını uğurladı” başlığıyla duyurdu.

İHA

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 10:02
YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3197

banner3153

banner3196