banner3088

Kalbi dışarıda atan Virsaviya Borun'un yaşamla mücadelesi

7 yaşındaki Virsaviya Borun, Cantrell pentalojis denilen dünyada çok nadir görülebilen bir hastalıkla savaşıyor.Talihsiz kızın kalbini sadece ince bir deri tutuyor...

Kalbi dışarıda atan Virsaviya Borun'un yaşamla mücadelesi

Borun, Cantrell pentalojis  denilen dünyada çok nadir görülebilen bir hastalığa sahip. Annesinin instagramdan yayınladığı fotoğraflarla dikkat çeken Virsaviya'nın kalbinin üstünde çok ince bir deri tabakası bulunuyor. Küçük kızın kalbi her attığında dışardan kolaylıkla görülebiliyor. Güldüğünde ise yerinden çıkacak gibi oluyor.

Küçük kız, "Bu benim kalbim. Buna sahip olan tek kişiyim" dedi. Virsaviya, göğüs kafesinin altında çarpan ve sadece ince bir deriyle korunan kalbi nedeniyle, çok dikkatli bir hayat sürmek zorunda.

Küçük kız, "Giyinirken, kalbim acımasın diye üzerime yumuşak kıyafetler geçiriyorum" ifadesini kullandı ve ekledi: "Zıplıyorum. Koşmamam gerekiyor ama koşuyorum. Çünkü koşmayı seviyorum."
Annesi Dari Borun, "Kızım doğduğunda, doktorlar bana en kötüsüne hazırlıklı olmamı söyledi. Çok nadir görülen bir hastalığı vardı. Hayatta kalamayacağını söylediler. Kalbinin nasıl attığını ilk gördüğümde, tabii ki de benim için özel bir andı. Virsaviya'nın hayatta olduğu anlamına geliyordu. Nefes alabilecek, yaşayabilecekti" dedi.

Rusya'da yaşayan küçük kız tedavi için ABD'ye gitti. Virsaviya Borun'un annesi Dari Borun'a hamileyken doktorlar bebeğinin asla hayatına tutunamacayacağını söylemiş. Tüm zorluklara rağmen normal bir çocuk gibi yaşamaya devam eden küçük kızın hayatı adeta pamuk ipliğine bağlı. 

Dari Borun, " ABD'deki doktorlar da yardımcı olamayacaklarını söylediler. Büyük yıkım yaşadım. Çünkü bana, kızımın yakında öleceğini söyleyip duruyorlardı" dedi.

Genç anne, "Virsaviya için hiç kolay bir hayat değil. Kalbi dışarıda yaşıyor. Çok hassas bir durum. Hep dikkatli olmak zorunda. Düşebilir ve bu çok tehlikeli olabilir. Bu yüzden ölebilir bile" diye yakındı.

Annesi Dari Borun onun instagramda yayınladığı fotoraflar sayesinde onun tedavisi için gönüllü olan Boston Çocuk Hastanesi'nde bir doktor buldu fakat Virsaviya yüksek tansiyon sebebiyle iki yıl sonra ameliyat edilebilecek.

Küçük kızın soğuk iklimde yaşıyor olması ölümcül bir risk oluşturması, annesiyle beraber ABD'nin Florida eyaletine yerleşmesine neden oldu. Bu sorununa rağmen Virsaviya normal bir çocuk olmak için mücadele veriyor. Yunusları, midillileri, baleyi, resim yapmayı çok seviyor. Ayrıca bu küçük kız büyük bir Beyonce hayranı. 

Hayat dolu olan Virsaviya ve annesi, geçen yıl bir defilede modellik yaptı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196