banner3088

Kalk Gidelim Edirne, kitap fuarında okuyucularla buluşacak

Beş kitaplık “Kalk Gidelim” serisinin 6. kitabında Edirne’yi kaleme alan Esra Alkan’ın yeni kitabı ilk kez Edirne 5. Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşacak. Çocukları, anne ve babalarıyla birlikte seyahat ettirmeyi hedeflediğini ifade...

Kalk Gidelim Edirne, kitap fuarında okuyucularla buluşacak

Beş kitaplık “Kalk Gidelim” serisinin 6. kitabında Edirne’yi kaleme alan Esra Alkan’ın yeni kitabı ilk kez Edirne 5. Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşacak. Çocukları, anne ve babalarıyla birlikte seyahat ettirmeyi hedeflediğini ifade eden Alkan, “Kalk Gidelim Edirne’ isimli kitabın bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Alkan, Edirne’yi “Edirne’de yaşamış insanlar ve hala yaşayan insanlar beni çok etkiledi. Edirneli o kadar rahat, o kadar kucaklayıcı, o kadar kendi ki, bu samimiyet Edirne’de beni küçükten büyüğe sardı” diye anlattı.

“Kalk Gidelim Düzce” ile başladığı seriye Mardin, Sinop ,Rize ve Ahlat’la davet eden Esra Alkan, serinin altıncı kitabında Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı; barışın ve hoşgörünün şehri Edirne’yi tercih etmiş. Şu anda basımı gerçekleştirilen ‘Kalk Gidelim Edirne’ isimli kitap ilk kez Edirne Belediyesi tarafından 6-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Edirne 5. Kitap Fuarı’nda okuyucularla buluşacak. Edirne 5. Kitap Fuarı’nda yer alacak olan yazar kitaplarını 7-8 Ekim tarihlerin saat: 15.00 ile 18.00 saatleri arasında imzalayacak.

‘Kalk Gidelim’in önce TRT’de yayınlanan bir seyahat programı olduğunu ifada eden Alkan, “Televizyon programlarını yaparken, ileride kitaplara çevirebilmek adına çok bol araştırmalar yapmıştım. TRT’de yayınlanan programın son bulmasıyla birlikte belgesellere ve kitaplara geçtim. İlk kitap Kalk Gidelim Düzce’ydi. Sonra Mardin, Sinop, Ahlat, Rize ve şimdi de Edirne” dedi.

“Artık Edirne’yi anlatma sebebim var”

Edirne’nin muhteşem bir şehir olduğunu vurgulayan Alkan, kitabının okuyucusunu da o yolculuğu içine kattığını belirterek, “Kalk gidelim bir yolculuk. Okuyanı da "yolda" yapan. Bu kez yolumuzun durak noktası Edirne oldu. Yıl boyunca gideceğim okullarda söyleşeceğim çocuklara Edirne’yi de anlatma sebebim var artık. Yazdığım illere, kitaplar elimizde çoluk çoluk seyahat edeceğiz. Düşündükçe içim içime sığmıyor. Ebeveynlerle ve öğretmenlerle çıkacağımız bu gezilerden sıkı arkadaşlıklar doğacak ve anneler babalar çocuklar, birbirleriyle kanka olmuş olarak dönecekler. Aynı seyahatten aynı keyfi alacak küçük büyük. Birlikte gezip eğlenip çaktırmadan öğreneceğiz” dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3211

banner2252

banner3196