banner3088

2019 KYK yurt başvuruları e-devlet'te! Peki, yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvuruları e-devlet'te yer alan başvuru ekranı üzerinden alınmaya başladı. Bugün başlatılan başvurular bir süre daha devam edecek. İşte KYK yurt başvurularında son gün ve başvuru yapmak isteyen adayların faydalanabileceği kılavuz...

2019 KYK yurt başvuruları e-devlet'te! Peki, yurt başvurusu nasıl yapılır?

Yurt başvurusu için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamayı bekleyen üniversite öğrencileri yerleştirme sonuçlarına geçtiğimiz günlerde ulaşmıştı. Okudukları bölgelerde yer alan yurtlara yerleştirmeleri gerçekleştirilecek olan öğrenciler belirli kriterlere göre sıralandırılacaklar. Asil ve yedek listelerin açıklanmasıyla birlikte öncelikli kayıt hakkına sahip olanlar ortaya çıkacak.

KYK YURT BAŞVURUSU BAŞLADI!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamada yurt başvurularının 19 Ağustos’ta başlayıp 26 Ağustos’ta sona ereceği bilgisi aktarılmıştı. Başvurular sabah saatlerinde KYK tarafından başlatıldı.

YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvurusu için öncelikle bir E-devlet şifresine ihtiyaç duyulacak. E-Devlet şifresi PTT aracılığıyla temin edilebilecek. E-Devlet şifresinin ardından öğrenciler, E-Devlet üzerinden yer alan yaklaşık 10 adımlık işlemleri tamamlayacak. Bu işlemler arasında gelir durumu, aile bilgileri, öğrenim bilgileri de yer alacak. Tüm bilgilerin girilmesiyle birlikte işlem tamamlandırılacak ve başvuru numarası ile sonuçlar KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden ilerleyen günlerde öğrenilebilecek.

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196