banner3088

5. Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başlıyor

Silivri Belediyesi, bitki yetiştiriciliği faaliyetlerine yönelik olarak ilçemizde üretim yapan ve yapmak isteyen vatandaşlar için Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunun beşincisi başlıyor.

5. Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başlıyor

Silivri Belediyesi, ilçedeki tarımsal üretim faaliyetlerini her geçen gün daha da arttırıyor. Gümüşyaka’da 250 dönüm arazi üzerinde hizmet veren Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde örnek ürün denemeleri yaparak, bölge çiftçisine yol göstermeyi ve tarım topraklarına sahip çıkmayı hedefleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, üniversiteler ile işbirliği çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunun beşincisi başlıyor. 

KURS 8 EKİM’DE BAŞLIYOR
Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’ndeki eğitim binasında yapılacak kurslar, 8 Ekim Pazartesi Günü başlayacak ve toplam 4 hafta sürecek. Kayıtlar Silivri Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden ve 444 20 47 (1231) numaradan alınacak.

HANGİ KURSLAR VERİLDİ?
Bugüne kadar Arıcılık, Organik Tarım, Seracılık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursları verilen Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nde, kursiyerler kurs bitiminde üniversite onaylı sertifika sahibi oluyor.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196