banner3088

Beyciler Ortaokulu´nda ‘’TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’’ gerçekleştirildi

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu ´nda ilk defa ‘’TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’’ gerçekleştirdi. Okulun Fen Bilimleri Öğretmeni Rukiye DEMİR’ in yürütücü olduğu fuarda 23 proje 40 öğrenci tarafından sergilendi.

Beyciler  Ortaokulu´nda ‘’TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’’ gerçekleştirildi

Fuara ilgi oldukça yoğundu. Fuar okulun çok amaçlı salonunda açılış konuşmalarıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra öğrencilerin fuara hazırlıklarının yer aldığı video gösterisi izletildi. Proje yürütücüsü Rukiye Demir yaptığı konuşmada ‘Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. TÜBİTAK bilim fuarımızın da öncelikli amacı bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda açılışını yaptığımız fuarımızda fen bilimleri alanında gösteri deneylerimizle birlikte toplam 23 proje 40 öğrencimizin özverili çalışmaları sonucu gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrencilerimin ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olmalarını diliyorum.’’ dedi.

      Okul müdürü Mustafa Elibol’ Bilim fuarları öğrenmeye istekli merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fen bilimleri alanında 23 proje olmak üzere okulumuzun Fen Bilimleri Öğretmeni Rukiye DEMİR danışmanlığında öğrencilerimiz özverili çalışmalarını ortaya koydular. Bu projeleri hazırlarken en büyük hedefleri; gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Bugün bu fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta danışman öğretmenimiz Rukiye DEMİR ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliğimize ve değerli velilerimizde sonsuz teşekkürlerimi sunarım. ‘’ dedi.  Şube müdürü Erdal Aslan ‘’ Bilim fuarını gerçekleştiren başta okul müdürü Mustafa ELİBOL, proje yürütücüsü Rukiye DEMİR ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu tarz etkinlikler öğrencilerimize çok şey kazandırıyor. Bugün bunun öncüsü olan bir okuldayız. Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu sınırlarını aşmış bir kurumdur. Geçen yıllardan bu yana okulda gerçekleştirilen etkinlikler gerek ilçemiz gerekse ulusal basında oldukça ilgi gördü. Öğrencilerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.      Konuşmaların ardından gösteri deneyleri yapıldı. Deneylerden sonra fuar alanına geçilerek Şube Müdürü, mahalle muhtarı ve okul müdürleri fuar alanında açılışı gerçekleştirdi. Proje yürütücüsü Rukiye Demir ile beraber misafirlere bütün projeleri uygulamalı olarak anlattı. Açılışa Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdal Aslan, okul müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Görevlileri, öğretmenler, Beyciler mahalle muhtarı Yaşar Köse, veliler ve öğrenciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212