banner3070

Çizgi Koleji mezunlarına Avrupa'da çalışma imkânı

Kolejlerinde kurduğu Finlandiya eğitim modelinin ardından özellikle sağlık meslek liselerinde, Hollanda, Almanya ve Danimarka ile imzaladığı iş birliği protokolleriyle Çizgi Koleji mezunları Avrupa'da çalışma imkanına kavuştu.

Çizgi Koleji mezunlarına Avrupa'da çalışma imkânı

Çizgi Koleji kurucusu Ulaş Velioğlu, Finlandiya Eğitim Sistemini uyguladığı Kolejlerinin ardından, Avrupa Birliği ülkeleri olan Hollanda, Almanya ve Danimarka ile yapılan Uluslararası projede Türkiye'yi temsilen Çizgi Koleji kurucusu Ulaş Velioğlu Hollanda'ya gitti. İki ana başlıkta Çizgi Koleji'nin sunduğu projeleri, AB Eğitim Fonu ve bahsi geçen ülkelerin ortaklığıyla kabul edildi.

Toplantıların 1. Gündemi: Türkiye'deki mültecilerin Çizgi Koleji Sağlık Meslek Liselerinde verilecek eğitimlerle vasıf sahibi yapılması ve AB Ülkelerinde çalışması.

2. Gündem: Çizgi Koleji Meslek Liselerinde yabancı dil eğitimi ağırlıklı eğitim sonucunda mezun olan öğrencileri AB ülkelerinde iş garantisi sağlanması

Bu gündemlerle Hollanda'ya giden Çizgi Koleji Kurucusu Ulaş Velioğlu bahsi geçen protokollere, ilgili ülkelerle imzaladığı protokollerle Çizgi’yi Avrupa'ya taşıdı.Çizgi Kolejleri Kurucusu ve ÖSAMDER Başkanı Ulaş Velioğlu yeterliliğini sağlayan Türkiye'de ki tüm okullarla projeyi paylaşacağını belirtti.  

Ayrıca Silivri'de kurulan ve eğitim hayatına başlayan Tarım Koleji'nin proje fikrini Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a öneren Ulaş Velioğlu Tarım Liselisinde Uluslararası platforma taşınması İçin Hollanda'da gerekli girişimlerle bulunduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2252