banner3088

Çizgi Kolejinden Eğitim Tedbirleri

Millî Eğitim Bakanlığının okullara iki haftalık ara verme kararından sonra Çizgi Koleji eğitim kadrosu her kademeden öğrencileri için hazırladıkları program ve çalışmalarla uzaktan eğitim çalışmalarına hafta başı itibari ile başlamışlardı.

Çizgi Kolejinden Eğitim Tedbirleri

Eğitim ve bilimin öneminin daha fazla anlaşıldığı şu günlerde Çizgi Koleji öğrencileri için yeni bir çalışmanın altyapısını hazırlamış bulunmakta. 23 Mart Pazartesi itibari ile Çizgi Koleji öğrencileri kendilerine özel oluşturulan şifre ve kullanıcı adlarıyla dijital platformda Çizgi TV’de buluşuyor. Çizgi TV öğrencilere sadece konu anlatımı değil aynı zamanda öğretmenlerinin yakın takibi ile çalışmalarının kontrol edilerek birebir rehberlik çalışma planlamasının yapılma imkânı sunmaktadır.

Bu zorlu süreci öğretmen, veli ve öğrencilerin ortak çalışmasıyla atlatılabileceğini düşünen Kurucu Ulaş Velioğlu “Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Eğitimin hayatımızın bir parçası, olmazsa olmazımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünyada, bilim ve teknoloji alanında yaşanan baş döndürücü gelişmeler de hepimizce bilinen bir gerçektir. Eğitimle beraber teknoloji de artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu çerçevede dünyada ve ülkemizde yaşanan olağanüstü süreci gözeterek, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimini destekleyen her türlü projeyi, teknik ve akademik kadromuzla hayata geçirmek için çalışmalarımızı planlı bir şekilde sürdürüyoruz. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın yarınlara hazırlanmasındaki en önemli ve temel görevimiz hiç kuşkusuz eğitimlerine vereceğimiz destektir. İşte bu nedenle geniş kapsamlı “Çizgi TV Online Eğitim Sistemi” projesini geliştirdik. Bu proje okul öncesi eğitimden başlayıp, 12.sınıf ve YKS hazırlık kursuna kadar eğitime katkı sağlayacak bir projedir. Çizgi Koleji yönetimi ve akademik kadrosu olarak, içinden geçtiğimiz bu zorlu günleri en kısa zamanda ülke olarak atlatacağımıza inancımız sonsuzdur. Bu günlerde velilerimiz ve öğrencilerimizle iletişimimizi en üst düzeyde tutmaya devam edeceğiz.” diyerek çalışmalarını geliştireceklerini belirtiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197