banner3088

Girişimcilik Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

Silivri Belediyesi ile Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın işbirliğinde açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu sertifika töreni gerçekleştirildi.

Girişimcilik Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı
Silivri Belediyesi ile Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğinde başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun 7. etabı da tamamlandı. Kursiyerlerin sertifikalarını aldıkları tören Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Aldıkları eğitimler sonucunda kursiyerler, mesleki teknik eğitim yönetmeliği kapsamında meslek edinme, geliştirme ve uyum kurslarını tamamlamış oldu. Kursiyerler sertifikalarını Silivri İlçe Kaymakamı Faruk Bekârlar, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, Sanayi Sitesi Başkanı Ercan Çalışkan ve kurs eğitmelerinden aldı.KOÇER: “ İLK ADIMI ATMIŞ BULUNUYORLAR”
 
Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer: “Bizim kurs verdiğimiz sınıflar 25 kişilik, burada gözlemlediğim bir şey i dile getirmek istiyorum. Girişimci bayan arkadaşlarımız, onları tebrik ediyorum. Sınıfların yarısından fazlası bayan arkadaşlarımızla doluydu. Bu girişimci kardeşlerimiz şu an ilk adımı atmış bulunmaktalar, bundan sonraki iş hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
 
 
 
BALCIOĞLU: “HAYALİNİZ OLACAK VE PEŞİNDEN KOŞACAK CESARETİNİZ OLACAK”                  
 
Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, şöyle konuştu: “İyi ve bilinçli nesiller yetiştirebilmek için bu tür kursların yerinde olduğunu, çok faydalı olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Her zaman dediğimiz gibi bir hayaliniz olacak ve o hayalinizin peşinden koşacak cesaretiniz olacak. Bu tarz girişimcilik kurslarıyla hayal ettiklerinizi aktif hale getirebiliyorsunuz. Belediye olarak bu kursların açılmasında her zaman destekçi olduğumuzu belirtmek istiyorum. İŞKUR ve KOSGEB destekleriyle bu kurslarımız artarak devam ediyor, kurslara katılan kursiyerlerimizi kutluyor ve bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum.”
 
 
 
BEKÂRLAR: “GİRİŞİMCİLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
Silivri İlçe Kaymakamı Faruk Bekârlar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Üretmeye, ekonomimizi büyütmeye daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşündüğüm bu günlerde, böyle anlamlı bir sertifika töreninde olmaktan son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Son on beş gündür sıkıntılı bir süreç yaşandı, bu tür faaliyetlerin artarak çoğalması, bunalımı dağıtacak önemli etkenlerden birisidir. Bu kurs KOSGEB gibi bir kurumdan üç, beş kuruş para alabilir miyim gibi bir amaçla katılım gösterilen ve sertifika alınan bir kurs değildir. Kamu kaynaklarıyla insanlarımızı teşvik etmeye, onlara bir can suyu vererek harekete geçirmeye çalışan mesleğin mensubu olarak, yıllarca bu tür teşvikler ve sosyal yardımlaşma projeleri yaptık. Ben maalesef birçoğunun sonuç alamayan, sabun köpüğü gibi parlayıp sonra sönüveren işler olarak sona erdiğini gördüm. Bugün burada sertifika verdiğimiz arkadaşların böyle olmayacağına dair umudum var, bunu görebiliyorum. Belge verdiğimiz kişilerin % 50’si işletmelerini kurmuş ve işletmeye devam etmekteler. Kurslarımızdan sertifika alan arkadaşlarımızın adım atacakları iş hayatlarında yanlarında olmaya, iş yerlerini açmaya şimdiden söz veriyorum. Davetiyelerini bekliyorum, girişimcilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” Sertifika töreni, topluca çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196