Güven ;“Doğruluk” İnsani Bir Erdemdir

Silivri Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Yusuf Güven'in basın açıklaması

Güven ;“Doğruluk” İnsani Bir Erdemdir
İlçemiz Hasan Özvarnalı İlkokulu ile ilgili olarak 05.01.2016 günü Silivri Eğitim Sen Temsilciliği  “ulaşılan bir bilgi” neticesinde yaptığı Basın Açıklaması ile Okul Yönetimini mesnetsiz şekilde suçlayarak, kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır.

Açıklamadan önce Okul Yönetimi ile görüşülseydi bizim ulaştığımız bilgilere ulaşmaları mümkün olacaktı. Görüştüğümüz Okul Yönetimi, söz konusu olayda dört adet sınıfın temizliğinin yapılamadığını, buna sebep ise hava koşulları nedeniyle yetiştirilemediğini ve ilk mesai gününde bu sınıflarında temizlendiğini belirtmiştir.

Okul Müdiresi üç yıldır idarecisi olduğu okuluyla ilgili yapılanların ortada olduğunu ve bugüne kadar böyle bir konunun gündeme gelmeyip, bununla ilgili velilerden, Okul Aile Birliğinden ve Öğretmenlerden herhangi bir şikayet olmadığını, kasıtlı olarak bu olayda kendileri üstünden bir gündem oluşturulmaya çalışılmasının, eğitimle ilgisi olmayıp sadece bir art niyet olduğunu dile getirmiştir.

Okul Müdiresinin Yöneticilik Sınavı Kazanarak atanan bir idareci ve Müdür Yardımcılarının ise farklı sendikalardan olduğu ve Okulda herhangi bir sendikal ayrımcılığa gidilmediği bilgisi herkes tarafından bilinmektedir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Hakkın ve Doğrunun yanında olacağımızı herkese bir kez daha bildirir,  meydanın boş olmadığını bir kez daha hatırlatırız.

Yusuf GÜVEN
Silivri Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 11:25
YORUM EKLE

banner3196

banner3552

banner3197